На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Сумлінна сплата єдиного соціального внеску - це надійне майбутнє мільйонів громадян


Кожен з нас усвідомлює, що сумлінна сплата єдиного соціального внеску - це надійне майбутнє мільйонів громадян України – матеріальне основа їхніх соціальних прав.

Актуальна проблема нашого часу - нарахування заробітної плати підприємствами найманим працівникам в розмірі менше мінімально встановленого. У червні мінімальна заробітна плата складає 1094 грн., але станом на 01.06.2012 р. по оперативних даних 846 юридичних осіб у м. Чернівцях нараховують заробітну плату в розмірі менше мінімального близько 6,4 тис. найманим працівникам, в результаті чого відходить в тінь близько 2 млн. грн., Фонд відповідно втрачає більше, ніж 0,6 млн. грн. щомісячних надходжень.

Негативний наслідок такого нарахування заробітної плати найманим працівникам - ці особи не набувають мінімального страхового стажу. На жаль, не всі роботодавці м. Чернівці розуміють важливості страхування своїх найманих працівників і бажаючи збагатитись за будь-яку ціну ігнорують закони. Громадяни, які погоджуються отримувати зарплату «в конвертах», не тільки сприяють розвитку «тіньових» схем оплати праці, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже пенсію та інші соціальні виплати вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Конституція України гарантує  кожному право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової чи тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст.1 Закону "єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування".

Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок. Не всі керівники підприємств розуміють, що нехтування ними обов'язків зі сплати ЄСВ позбавляє працюючих частини страхового стажу, а відповідно і майбутньої пенсії, та інших соціальних гарантій.

Найдієвіший метод у боротьбі із зарплатою «в конвертах» - прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити їм заробітну плату.

З 2000 року Пенсійний фонд веде персоніфікований облік внесків. На кожного застрахованого працівника заведена персональна облікова картка, номер якої збігається з його ідентифікаційним номером. Створено Державний реєстр соціального страхування, що включає всіх застрахованих осіб та платників до всіх фондів соціального страхування.

На сьогодні, за бажанням, кожен застрахований може самостійно перевірити сплату роботодавцями ЄСВ до Пенсійного фонду скориставшись даними системи персоніфікованого обліку, або маючи пластикове свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування можливостями інформаційного кіоску , який розміщено в управлінні. Безумовно, мова йде тільки про легальні заробітки, з яких будуть перераховані соціальні внески в повному обсязі. Тіньові заробітки в цій базі враховуватись не будуть.

 

Не будьте байдужі до себе, поважайте себе та свою працю, не позбавляйте себе соціальних гарантій!

 

Ірина Боднар,
заступник начальника відділу
обліку надходження платежів УПФУ в м. Чернівцях