На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Деякі актуальні повідомлення для пільгової категорії населення

 

Пільгове перевезення громадян

Згідно з чинним законодавством автоперевізники зобов’язані забезпечити пільговий проїзд окремим категоріям громадян.           

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам збитків від цих перевезень.

Райдержадміністраціям та виконавчому комітету Чернівецької міської ради надано повноваження самостійно укладати договори з автоперевізниками в межах асигнувань, передбачених у місцевих бюджетах на 2012 рік.

 

Урядом схвалено новий порядок забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації

Соціальними ініціативами Президента України передбачено забезпечити до 1 вересня цього року протезами та колісними кріслами стовідсотково інвалідів, які цього потребують. Відтак було кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації шляхом внесення змін до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Відповідно до схваленого Урядом порядку, в нинішньому році інвалідам видаватимуться направлення на всі ТІЗР, що виготовляються в умовах серійного виробництва. Забезпечення засобами реабілітації здійснюватиметься трьома шляхами за вибором інваліда: безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; через сервісні центри, які створені на всіх державних підприємствах та через органи соціального захисту.

За останні 20 років чисельність повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю в загальній чисельності населення збільшилась майже вдвічі з 1,6 млн. осіб у 1991 році до 2,7 млн. осіб у 2011 році (із них 165 тисяч – діти) і досягла показника майже у 6 %.

У зв’язку із цим, в Україні постійно відбувається робота над вдосконаленням нормативно-правової бази. Головними документами, які стосуються осіб з інвалідністю є закони України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (від 21.03.1991, зі змінами) та „Про реабілітацію інвалідів в Україні” (від 06.10.2005, зі змінами). Крім того, затверджуються та реалізуються як на державному, так і місцевому рівнях програми для розв’язання проблем осіб з інвалідністю.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 30 березня 2011 року схвалив Концепцію Загальнодержавної програми „Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів” на період до 2020 року.

Верховна Рада України 22 грудня 2011 р. прийняла Закон України № 4213-VI „Про внесення змін до деяких законів України щодо прав інвалідів”.

Цим Законом приведено національну законодавчу термінологію у відповідність із нормами Конвенції, конкретизовано напрями діяльності державних органів влади та органів місцевого самоврядування, посилено участь громадських організацій інвалідів у сфері формування та реалізації державної політики стосовно інвалідів, встановлено нові й деталізовано існуючі норми щодо зобов’язань держави по відношенню до осіб з інвалідністю тощо.

З метою комплексного врегулювання питань зайнятості інвалідів, у тому числі створення умов для мотивації роботодавців, а також підвищення їх відповідальності при працевлаштуванні інвалідів Мінсоцполітики було розроблено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості інвалідів”.

Цим законопроектом передбачається надання дотацій роботодавцям на створення звичайних місць для працевлаштування на них інвалідів; врахування чисельності влаштованих на роботу інвалідів із психічними захворюваннями та розумовою відсталістю у рахунок виконання нормативу за коефіцієнтом два; врахування роботодавцю, за певних умов, у рахунок виконання ним нормативу влаштування на роботу тих інвалідів, які працюють на підприємствах громадських організацій інвалідів.

На сьогодні, Мінсоцполітики спільно з іншими центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями інвалідів розроблено проект постанови Уряду „Про затвердження Державної програми „Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року”. До цієї Програми також включено заходи, спрямовані на виконання Плану дій Ради Європи щодо сприяння правам і повній участі людей з інвалідністю в суспільстві: покращення якості життя таких людей в Європі в 2006 -2015 роках. На даний час, Програма знаходиться на етапі узгодження із заінтересованими органами.

 

Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації

З метою запровадження у цьому році нового механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та надання дійсно ефективної адресної допомоги інвалідам у листопаді 2011 року прийнято Закон України „Про внесення змін до статті 26 Закону України „Про реабілітацію інвалідів”. Він передбачає, що інвалід самостійно зможе обирати для забезпечення своїх індивідуальних потреб та з урахуванням медичних показань технічний та інший засіб реабілітації (модель та виробника), який буде відповідати кваліфікаційним вимогам, встановлених Міністерством (отже наявність сертифікату є обов’язковою).

5 квітня поточного року на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” яка буде регламентувати умови забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.

Так, на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації у 2012 році передбачені видатки у сумі 516,9 млн. грн., що в порівнянні із попереднім роком більше на  155,3  млн. грн., або на 43%.

Крім того, для реалізації соціальних ініціатив Президента України внесено зміни до Закону України „Про Державний бюджет України 2012 рік” в частині збільшення видатків на 97,4 млн. грн. на забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, що дасть змогу на 100% забезпечити потребу окремих категорій населення у протезно-ортопедичних виробах та кріслах колісних.

 

Матеріальна підтримка інвалідів з дитинства та сімей в яких виховуються діти з інвалідністю

В основу Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” покладено принцип матеріального забезпечення інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність та дітей відповідного віку.

Розмір державної соціальної допомоги протягом 2012 року збільшуватиметься п’ять разів (січень, квітень, липень, жовтень та грудень) та виплачується з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” згідно якої, розмір допомоги становить не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У грудні 2012 року в порівнянні з груднем 2011 року:

  • для інвалідів з дитинства І групи (в залежності від ступеня втрати здоров’я та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді) розмір допомоги збільшиться на 126 - 347 грн. (10,5 % - 28,9 %) та становитиме від 1 326 до 1 547 гривень;
  • для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір допомоги збільшиться на 84 грн. (10,5 %) та становитиме 884 гривні;
  • на дітей-інвалідів (в залежності від права на надбавку на догляд та віку дитини) розмір допомоги збільшиться на 84 - 165,7 грн. (10,5 %- 12,6 %) та становитиме від 884 до 1 526,7 гривень.

Міністерством та органами праці та соціального захисту населення забезпечено своєчасну виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у розмірах, встановлених чинним законодавством. Таку допомогу отримують 357,8 тисяч інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів.

З питань реалізації Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” Міністерством та регіональними органами праці та соціального захисту населення постійно проводиться методично-роз’яснювальна робота через засоби масової інформації.