На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Роз'яснення до Закону України
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

 

Стаття 17-1. Виплата разової грошової допомоги

Щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Особам, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Роз’яснення:

  • здійснення виплат відповідно до цього пункту може бути проведене по додаткових списках до 30 вересня 2012 року;
  • невикористані кошти будуть повернені в МСПУ одразу ж після 30.09.2012.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цим Законом, виплачується одна допомога - у більшому розмірі.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Роз’яснення:

  • разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня – це означає, що якщо особа померла до 5 травня включно і особисто не отримала допомогу у відведеному їй розмірі, то ця допомога виплачується членам сім’ї (батькам, чоловіку, дружині, дітям) чи родичам, які проживали з отримувачем;
  • разова грошова допомога не виплачується, якщо громадянин набув статусу, згідно із статтями 6,7,9,10,11 цього Закону після 5 травня 2012 року, в тому числі разова грошова допомога не виплачується в більшому розмірі, якщо громадянин набув статусу іншої категорії отримувачів після 5 травня 2012 року (наприклад, з категорії інвалідів ІІ групи особа, згідно із висновками МСЕК, перенесена в категорію інвалідів І групи).

Сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим Законом і залишилася не одержаною у зв'язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.

Роз’яснення:

  • якщо отримувач разової грошової допомоги помер після 5 травня, то грошова допомога виплачується батькам, чоловіку, дружині, дітям особи або родичам, що проживали разом з ним. В цьому випадку в Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат подаються списки з конкретним зазначенням ПІБ отримувачів, тобто членів родин померлих осіб;
  • не включення разової грошової допомоги до складу спадщини означає, що члени родини можуть не чекати півроку після смерті отримувача для отримання допомоги, а звернутися до районних органів соціального захисту в будь-який момент протягом періоду здійснення виплати.