На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІВНИХ ДОКУМЕНТІВ ЛІКВІДОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ –
ГАРАНТІЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ТРУДОВОГО СТАЖУ ЛЮДИНИ

 

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці (правонаступником якого є управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях) перебувало таке підприємство як Відкрите акціонерне товариство «Буковинська кераміка», яке було розташоване за юридичною адресою м. Чернівці, вул. Білоруська, 10.

На даний час такого підприємства вже не існує, воно ліквідоване ще у 2007 році. Ліквідатором підприємства був арбітражний керуючий  Стрельніков В.В.

Одним із основних завдань ліквідатора, для завершення ліквідаційної процедури, є питання передачі архіву підприємства для зберігання в архівну установу. Однак ліквідатором ця робота не зроблена.

Фактично, архівна документація підприємства «Буковинська кераміка» на даний час перебуває в приміщенні по вул. Білоруська, 10, що у місті Чернівці, яке належить іншим особам.

Збереження архівних документів Відкритого акціонерного товариства «Буковинська кераміка» дасть змогу сприяти захисту пенсійних прав громадян, які раніше працювали на цьому підприємстві.

До управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях неодноразово зверталися колишні працівники підприємства з проханням витребувати довідки про роботу, заробітну плату та інше, які є вкрай необхідні для призначення чи перерахунку пенсії колишніх працівників «Буккераміки». На жаль, ліквідатор архівні документи не упорядкував, чим, в свою чергу, позбавив їх можливості реалізувати власне право на повноцінне пенсійне забезпечення. Наслідком таких непоодиноких випадків є певна соціальна напруга. В більшості випадків це відчуває управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, адже більшість пенсіонерів ВАТ «Буковинська кераміка» проживає саме в місті і підприємство знаходиться на території Першотравневого району м. Чернівці. Крім того, мають місце звернення громадян з цього приводу і до управлінь інших районів області. Неодноразові звернення громадян з цього приводу були і до головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Вирішення такої ситуації можливе тільки шляхом передачі трудових документів підприємства до міського Трудового архіву та подальшої видачі людям відповідних довідок цією установою.

Відомо, що гуманність суспільства вимірюється його ставленням до соціально найменш захищених верств населення. Зрозуміло, що йдеться про пенсіонерів та людей, зусиллями яких роками створювалися сьогоднішні блага.

Здобуття людиною, виснаженою трудовими буднями, довгоочікуваного статусу пенсіонера, справа не проста.

Перша проблема, з якою стикається літня людина це підтвердження свого трудового стажу. І добре, якщо підприємство або установа, де вона працювала, функціонує й далі. Якщо ж воно припинило своє існування, то документи з особового складу, які накопичилися за попередню діяльність і термін зберігання яких складає 75 років, передаються до правонаступника. Коли ж воно ліквідовується без правонаступника (як у випадку з «Буккерамікою»), законодавство передбачає передачу цих документів до Трудового архіву, який створюється відповідним органом місцевого самоврядування Міською радою.

Трудовий архів – це установа для централізованого тимчасового або постійного зберігання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду.

До Трудового архіву Чернівецької Міської ради звертаються громадяни перед пенсійного та пенсійного віку для того, щоб підтвердити стаж роботи в уже фактично ліквідованому підприємстві. Це дуже важливе та актуальне питання для багатьох громадян, адже без належного оформлення та подальшої передачі документів на довготривале зберігання до архівних відділів, сотні громадян не зможуть реалізувати право призначення, перерахунку пенсії та оформлення пенсій на пільгових умовах.

Трудовий архів займається прийомом та збереженням документації ліквідованих підприємств, що необхідні для призначення пенсій, надає довідки про стаж роботи громадянам при досягненні ними пенсійного віку, довідки для перерахунку пенсії та нарахування пенсій на пільгових умовах, довідки про заробітну плату та інше.

Останній час відбувалася ліквідація багатьох підприємств, спогадами про які залишається лише купа паперу, але кожен папірець - це документ, це доля людини, її трудове життя. І дуже прикро, що через відсутність цих даних страждають наші співгромадяни.

Але робота по збиранню документів триває і слід використати всі наявні можливості, аби документація колишнього підприємства була передана на зберігання до архіву.

Слід зауважити, що  за зберігання трудового архіву, який передається архівній установі внаслідок банкрутства підприємства, чинним законодавством стягнення плати не передбачено.

Хочеться сподіватися, що все ж таки усі керівники підприємств заздалегідь потурбуються за майбутнє своїх працівників (і своє також), адже пенсіонером буде кожен!

 

 Тетяна Сакалюк,
заступник начальника юридичного відділу
управління Пенсійного фонду України 
в м. Чернівцях