На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В Першотравневій районній у м. Чернівці раді 20 квітня 2012 року відбулася семінар-нарада, присвячена Дню охорони праці в Україні.

В роботі семінар-наради прийняли участь Дідик Сергій Наумович, головний страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Чернівці; Бабій  Павло Вікторович , інспектор Чернівецького міського відділу управління Держтехногенбезпеки України в Чернівецькій області; посадові особи, відповідальні за стан охорони праці підприємств, установ та організацій району.

На порядку денному питання :

  • Концепція девізу Всесвітнього дня охорони праці 2012 року - “Сприяння охороні праці у “зеленій” економіці”.
  • Про зміни в Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.
  • Про стан протипожежної безпеки в приватному секторі району та заходи по його покращенню.

По першому питанню – Концепція девізу Всесвітнього дня охорони праці 2012 року - “Сприяння охороні праці у “зеленій” економіці” виступив начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної у місті ради Затурський Володимир Віталійович. В своєму виступі він зазначив, що “зелена економіка” передбачає перехід до розробки збалансованих шляхів розвитку, які включають сприяння інвестиціям у природній капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів, тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.

По другому питанню - Про зміни в Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві виступив головний страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Чернівці Дідик Сергій Наумович. В своєму виступі він звернув увагу присутніх на постанову Кабінету Міністрів України від 20 11.2011 року № 1232, яка затвердила “Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”. Роз’яснено присутнім на кого поширюється дія цього Порядку; в якому випадку проводиться розслідування; в які терміни необхідно повідомити про нещасний випадок; взаємодія з лікувально – профілактичними закладами; обов’язки роботодавця, голови комісії та комісії при настанні нещасного випадку; в яких випадках складаються акти Н-5 і Н-1, повідомлення за формою Н-2, висновок за формою Т-1; в яких випадках проводиться спеціальне розслідування, звітність та інформація про нещасні випадки, аналіз їх причин, тощо.

По третьому питанню - Про стан протипожежної безпеки в приватному секторі виступив Затурський Володимир Віталійович, начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної у місті ради. В своєму виступі він звернув увагу присутніх на обережне ставлення мешканців будинків до газо- та електроприладів, необхідність проводити роз’яснювальну роботу по зазначеному питанню з сусідами, а також колегами по роботі. Також відмітив, що кількісного росту пожеж у приватному секторі району немає.

На завершення роботи семінар – наради, головуючий Затурський В.В. закликав присутніх провести з 23 по 29 квітня на своїх підприємствах, установах та організаціях Тиждень охорони праці. Мета заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до вирішення питань охорони праці, забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові і безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам, вшанування пам’яті загиблих.