На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Соціальні ініціативи Президента України – запорука нової якості справедливої, ефективної соціальної політики держави.

Україна стала на шлях глибоких реформ, спрямованих на оздоровлення держави. І їх важливою частиною є нова соціальна політика, націлена на покращення якості життя та добробуту людей.

Саме для тих категорій громадян, які є найбільш соціально вразливими і незахищеними – сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо – буде підвищено та забезпечено надання державних соціальних гарантій.

Для реалізації зазначених ініціатив Президент визначив чотири стратегічних напрямки впровадження соціальних реформ.

Перший напрямок – відновлення довіри суспільства до державної політики та покращення життя громадян, встановлення соціальної справедливості.

Мова йде про реалізацію визначального принципу соціальної справедливості – максимально скасувати пільг для тих, хто їх не потребує. Глава держави вважає, що це «не лише зекономило б кошти соціального спрямування, а й поліпшило б атмосферу в суспільстві, показало орієнтацію держави на чесний перерозподіл доходів». Тобто, буде підвищено ефективність державної політики.

Другий напрямок – комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування.

Суть даного напрямку полягає в недопущенні подальшої поляризації українського суспільства, сприяння збільшенню рівня доходів працюючого населення, а також активне соціальне забезпечення вразливих верств населення. Серед шляхів досягнення такої мети є запровадження податку на багатство.

Третій напрямок – глибока модернізація сфери соціального забезпечення.

Глава держави наполягає на переході до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї.

Четвертий напрямок – сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць.

Працездатні особи, за словами Глави держави, мають отримати змогу повною мірою забезпечувати свої потреби та потреби своєї сім’ї, не звертаючись за допомогою до держави.

З метою оперативного виконання поставлених завдань Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів України:

  • провести поетапний перерахунок пенсій; з 1 травня поточного року розпочнеться процес «осучаснення» заробітної плати для обчислення пенсій для тих пенсіонерів, яким пенсія призначена до 2008 року;
  • ліквідувати розрив між пенсіями військовослужбовців, які залишають службу нині, і тими, хто це зробив 5 років тому; починаючи з 1 липня цього року передбачено підвищення пенсій військовослужбовців за вислугу років;
  • підвищити у травні від 30 до 50 % розмір доплати до пенсії для різних категорій учасників війни;
  • підвищити інвалідам війни одноразову допомогу до Свята Перемоги;
  • збільшити виплати членам сімей померлих інвалідів війни;
  • провести, починаючи з квітня цього року поетапний перерахунок страхових виплат;
  • підготувати План поетапного підвищення допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми до рівня, визначеного Законом;
  • поступово запровадити європейський підхід референтних цін до державного регулювання цін на ліки.

Щодо компенсації втрачених вкладів в Ощадбанку СРСР, Президент так висловив свою позицію: «…держава має займатися поверненням боргів своїм громадянам. Попередній Уряд зупинив програму повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку – відтак більше 6 млн. громадян не змогли отримати обіцяної компенсації у 1000 гривень. Тому, починаючи з 1 червня і до кінця року, ця частина боргу має бути повернута.»

Ще один із пріоритетів соціальних ініціатив, визначених Президентом Віктором Януковичем, – це будівництво доступного житла. Як наголосив Глава держави, найближчим часом розпочнеться програма пільгового іпотечного кредитування. Такі позики видаватимуть під 2-3% річних, тоді як більшу частину відсоткових платежів покриє держава. Строки таких кредитів будуть розраховані на 10 – 15 років.

Нові соціальні ініціативи та поступове впровадження нової соціальної політики – це перш за все виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків, зазначив Глава держави.