На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Звіт

про роботу управління праці та соціального захисту населення Першотравневої районної у місті Чернівці ради

за 2011 рік

 

Свою роботу управління зосереджує на вирішенні проблем у галузі праці та соціального захисту населення, реалізації законів України, указів Президента України, постанов Уряду щодо соціальних питань. Забезпечує в межах своїх повноважень дотримання законодавства з питань державної політики у сфері праці, проведення повідомної реєстрації колективних договорів на підприємствах, в організаціях та установах, розташованих на території Першотравневого району.

У 2011 році з різних питань проведено 102 перевірки підприємств, установ і організацій району, в тому числі: 54 – з питань оплати праці та соціально-трудових відносин; 48 – з питань охорони праці, 26 перевірок тематичного характеру.

При перевірках першочергово зверталася увага на прийняття колективного договору та його реєстрацію, дотримання законодавства щодо оплати праці, використання робочого часу та робочої сили, фактів звільнення працівників, надання працівникам відпустки без збереження заробітної плати з ініціативи адміністрації, наявності заборгованості із виплати заробітної плати, низького рівня заробітної плати. Особлива увага зверталася на підприємства приватної форми власності, які на підставі трудового договору офіційно виплачують заробітну плату нижче мінімального розміру заробітної плати, передбачену чинним законодавством; використовують найману працю без офіційного оформлення трудової угоди з реєстрацією в центрі зайнятості.

За результатами перевірок виявлено 548 порушень, в тому числі 356 порушень законодавства про оплату праці. Виявлені порушення усунуті в призначений законодавством термін.

За зверненнями громадян на підприємствах району проведено 10 перевірок, виявлено 38 порушень, які були усунуті в призначений законодавством термін.

Для вивчення ситуації щодо існуючої заборгованості по заробітній платі на підприємствах різних форм власності району спеціалістами управління проводиться щотижневий моніторинг з подальшим інформуванням Головного управління праці та соціального захисту населення, управління праці та соціального захисту населення міської ради, прокуратури Першотравневого району м. Чернівці.

Станом на 01.01.2011 заборгованість виникла на 5 підприємствах району і складала 910,0 тис.грн. Станом на 01.01.2012 – на двох підприємствах і склала 41,1 тис.грн.

Проведеним аналізом встановлено, що протягом 2011 року заборгованість по заробітній платі виникала на 17 підприємствах і повністю була ліквідована на 15.

Проведено 12 засідань комісії з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендії та інших соціальних виплат, на яких приймалися відповідні рішення по ліквідації заборгованості по заробітній платі. Керівникам підприємств-боржників надавалися рекомендації щодо прийняття заходів по ліквідації даної заборгованості. Також, було запропоновано скласти графіки погашення заборгованості по заробітній платі з дотриманням термінів її погашення.

За звітний період з питань охорони праці проведено 48 перевірок суб’єктів господарювання, в тому числі 11 спільних із спеціалістами відділінення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у м.Чернівці. За результатами перевірок виявлено 192 порушення статей Закону України «Про охорону праці» та інших законодавчих актів. У визначений законом термін 183 порушення усунуто. 

Постійно перевіряється виконання керівниками підприємств, установ, організацій та учбових закладів вимог ст.18 ЗУ «Про охорону праці», Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці 117 посадових осіб району.

 

Повний текст