На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Реформування дозволить стабілізувати пенсійну систему
та гарантувати виплату пенсій на довгострокову перспективу.

 

З 1 жовтня набув чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Основною метою нового Закону України який набув чинності з 01 жовтня 2011 є забезпечення достойного рівня життя громадянам, які протягом свого трудового життя сплачують пенсійні внески, не приховуючи своїх трудових доходів. Реформування дозволить стабілізувати  пенсійну систему та гарантувати виплату пенсії на довгострокову перспективу.
У зв’язку з прийняттям Закону відбулися деякі зміни в умовах призначення (перерахунку) пенсій. А саме змінено:
Умови призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
У період до 1 січня 2015 року збережено можливість (за бажанням) виходу на пенсію жінок після досягнення 55 років. Таке право матимуть ті жінки, які звільнилися з роботи за наявності страхового стажу не менше 30 років. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Змінено порядок перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам з 1 жовтня 2011 року у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Прийнятими змінами передбачено, що пенсіонерам, які працюють та провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

 

Заступник начальника управління
Пенсійного фонду України в м. Чернівцях                                               Катерина Лакуста