На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В Першотравневій районній у місті Чернівці раді 25.11.2011 відбулося засідання районної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, на якому розглядалося питання “Про стан охорони та безпеки праці в житлово – комунальних господарствах району”.
В роботі районної комісії взяли участь представники управління праці та соціального захисту населення, керівники житлово–комунальних підприємств району, страховий експерт з питань охорони праці  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у місті Чернівці Кирилюк В. І.
Слухали інформацію головного спеціаліста з охорони праці управління праці та соціального захисту населення Корнейчук Є. О., яка повідомила, що управлінням були  проведені перевірки щодо дотримання  вимог Закону України “Про охорону праці” в ЖРЕПах  № 9, 11, 12, ДП “Комунальник плюс”, ПП “Житлосервіс”, ПП “Зелений регіон”, ПП “Мегаполіс 2005”. В ході перевірок особлива увага приділялася питанню дотримання  вищевказаними підприємствами вимог Закону України “Про охорону праці”.
На всіх підприємствах укладені колективні договори , які пройшли повідомну реєстрацію в  управлінні  праці  та  соціального  захисту населення Першотравневої  районної у м. Чернівці ради.
У відповідності до  ст. 13 Закону України “Про  охорону праці” на всіх підприємствах призначено відповідальну особу за техніку безпеки та охорону праці.
Розроблені та використовуються у повсякденній роботі: Положення про систему управління охороною праці, Положення про навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, Програма проведення вступного інструктажу, Програма проведення повторного інструктажу.
Згідно ст. 18 Закону України “Про охорону праці” на підприємствах при прийомі на роботу з працівниками проводиться вступний інструктаж та інструктаж на робочому місці, в процесі роботи проводяться повторні  та позапланові інструктажі.
На підприємствах дотримано вимоги ст. 8 Закону України “Про охорону праці” – працівники забезпечені спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами за рахунок роботодавця. Розроблені норми видачі спецодягу. Розроблено Перелік професій і посад працівників, робота яких пов’язана із забрудненням, яким безкоштовно видається мило та інші змиваючи засоби.
На виконання ст. 7 Закону України “Про охорону праці” – “Право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці” розроблені  додатки до колективних  договорів.
Дотримуються вимоги ст. 17 Закону України “Про охорону праці” - працівники щороку проходять обов’язкові медичні огляди. Складено список працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам.
В ході перевірок було виявлено 15 недоліків по всім підприємствам та встановлені терміни їх усунення.
Під час перевірок  були надані методичні рекомендації з питань охорони праці.
Також, головний спеціаліст відзначила оперативність посадових осіб ЖРЕПу № 11, 12, ПП “Житлосервіс”, ПП “Мегаполіс 2005”, ДП “Комунальник плюс” , які прислухалися до наданих методичних рекомендацій, і, по можливості, виправили виявлені  недоліки.
Слухали інформацію головного інженера ПП “Житлосервіс” Рослякова О. В. про стан безпеки праці працівників підприємства в зимовий період.
Начальник відділу з питань НС та ЦЗН Затурський В.В. акцентував увагу на дотриманні правил безпеки  при використанні газу та газових приладів в побуті, недопущенні загибелі та травмування людей в зимовий період. Начальникам  житлово–комунальних підприємств поставлено завдання щодо визначення небезпечних місць. де можливе травмування людей в зимовий період, а також запропоновано  розробити  об’яви  для інформування мешканців по цим питанням.
Слухали інформацію страхового експерта  з питань охорони праці  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у місті Чернівці Кирилюк В.І., який  роз’яснив порядок розслідування нещасних випадків на виробництві і запропонував методичну допомогу у вигляді проведення навчань та наглядний матеріал  для кабінетів (куточків) з охорони праці.