На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Буковинське народне віче, яке відбулося 3 листопада 1918 року належить до найвизначніших подій в історії Буковини. У цей переломний момент вирішувалася її державна приналежність, її історична доля. Віче проголосило возз’єднання Буковини Північної (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Комполунзького повітів) з Західно-Українською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею».

Пройшли десятиліття, та твердо висловлене й записане в резолюції віча жадання буковинців - "Хочемо до України" - надійно лягло однією з цеглин у міцну підвалину нашого спільного українського державного дому. В умовах незалежної України вдячні нащадки колишніх учасників віча щороку урочисто відзначають 3 листопада як регіональне державне свято єднання краю зі своєю Вітчизною –Україною.

Шановні краяни!

  Сердечно вітаємо вас з нагоди 93-ї річниці однієї з найвизначніших подій в історії нашого краю – Буковинського народного віча, яка мала фундаментальне значення для історії Буковини.

Тож нехай спільна праця, нездоланна віра завжди і всюди об’єднують нас у самовідданому служінні нашій незалежній державі, що надихала на звитяги та жертви славних учасників незабутнього Буковинського віча!

Щиро бажаємо кожній буковинській родині здоров’я,  щастя і  добробуту.

Успіхів Вам, миру і злагоди !

Буковинське віче 3 листопада 1918 року на центральній площі ("Ринок") міста Чернівці