На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Виплата пенсій через банківські установи – надійно та економно

 

Пенсійний фонд України на сьогоднішній день повною мірою забезпечує потребу в коштах на виплату пенсій щомісяця на поточні рахунки пенсіонерів через банківські установи чи через поштові відділення зв’язку, та веде контроль за ефективним використанням бюджетних коштів.

В управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці станом на жовтень місяць 2011 року на обліку перебуває 15445 осіб, які отримують пенсію. Порівняно з аналогічним періодом 2010 року кількість пенсіонерів зросла на 509 осіб. Відповідно зріс і середній розмір пенсії, а саме на сьогоднішній день він становить  1101,12 грн.

Чинним пенсійним законодавством України передбачено самостійне обрання пенсіонером обслуговуючої установи, яка безпосередньо здійснює виплату пенсій. Значна частина літніх людей отримують належні їм суми пенсій у відділеннях поштового зв'язку. Проте надання таких послуг на даний час є платним. Пенсійний фонд України витрачає значні суми коштів для надання поштою цих послуг, точніше 0,79% від суми кожної пенсії. Якщо за 9 місяців 2010 року на виплату пенсій через поштові відділення було витрачено 253726,64 тис. грн., то за відповідний період 2011 року – 376984 тис. грн.

Урядом України передбачено поступове збільшення мінімального розміру пенсій протягом року. Але для того, щоб це зростання було проведено, Пенсійному фонду України треба знаходити резервні чи зекономлені кошти. Виконанню цього завдання сприяє виплата пенсій через банківські рахунки, що сприяє значною мірою економії бюджетних коштів. Оскільки ці послуги надаються банками безоплатно. Одержання пенсій через банківські установи вигідне, в першу чергу, пенсіонерам, Пенсійному фонду України і банкам зокрема. Кожен рік довіра до українських банків зростає.

Користування послугами, які пропонують банки, дозволяє людям похилого віку отримувати додатковий дохід від нарахування банками відсотків на залишок на рахунку. Крім того, кошти можна зняти з карткового рахунку в будь-який час доби з поточного пенсійного рахунку як всю нараховану суму, так і її частину, це дає можливість користуватися тією сумою, яка необхідна безпосередньо на поточні витрати і не хвилюватися за їх надійне збереження.  Через банк також можна здійснювати оплату комунальних послуг. На випадок хвороби або від’їзду на відпочинок чи лікування пенсіонера, пенсію можуть отримувати його рідні та близькі за допомогою додаткових карток та доручень.

З кожним днем кількість осіб, які обслуговуються банками зростає. На сьогодні це 10630 пенсіонерів Першотравневого району із загальної кількості, що отримують пенсії через банківські рахунки.

З Пенсійним фондом України вже уклали договори щодо співпраці багато банківських установ. На даний момент управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці співпрацює з 29 банківськими установами. Звичайно більшу перевагу пенсіонери надають банкам, які давно працюють на ринку банківських послуг, та зарекомендували себе як стабільні і надійні структури, володіють  великою кількістю та розгалуженою мережею своїх відділень, філій, банкоматів.

В роботі з пенсіонерами, які знаходяться на обліку в нашому районі першим є, звичайно ж,  ВАТ” Державний ощадний банк України”, у відділеннях якого обслуговується 4807 пенсійних рахунків.

Комерційні банки теж завзято проводять політику по залученню пенсіонерів, пропонуючи високий рівень обслуговування та кращі умови зберігання та отримання своїх пенсій. Найбільш активними та кмітливими в цьому відношенні є  „ПриватБанк”, де отримують пенсію 3867 пенсіонерів, та ЧОД „Райффайзен банк Аваль”, де отримують пенсію 717 осіб.

На даний час „ПриватБанк” посідає друге місце в нашому районі за кількістю обслуговуючих пенсіонерів, і ця кількість помітно зростає.

Успішності залучення нових клієнтів, що відкривають пенсійні рахунки сприяє соціально спрямована політика банку та велике бажання допомагати Пенсійному фонду України забезпечити гідну та безтурботну старість нашим дорогим пенсіонерам. Останнім нововведенням Пенсійного фонду України та „ПриватБанку” стало відкриття „Пенсійних центрів”. Такі центри дають  можливість спеціалістам Фонду краще здійснювати обслуговування та проводити виїзні прийоми.

У нашому районі такий „Пенсійний центр” функціонує вже близько двох років. Знаходиться він за адресою: вул. Руська, 252, де обслуговування пенсіонерів здійснюється щодня, а саме: надаються повноцінні консультації, проводяться прийом документів,  призначення та перерахунки пенсій. Іншими словами - надається весь спектр послуг з пенсійного забезпечення. Це дає можливість наблизитись до людей та повною мірою забезпечити обслуговування пенсіонерів, що проживають в мікрорайоні „Гравітон”.

Отже, управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці і зокрема спеціалісти відділу пенсійного забезпечення здійснюють постійну роботу в цьому напрямку та контролюють  своєчасне зарахування і  виплату пенсій, дотримання законодавства, а також якість обслуговування банківськими установами. Саме тому,  отримувати пенсію через банки  – це надійно та вигідно!

 

Начальник відділу пенсійного забезпечення №2

управління Пенсійного фонду України в

Першотравневому районі м. Чернівці

Яна Кордубан