На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

До відома керівників підприємств, установ, організацій та закладів району.

 

25 червня 2011 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до статей 19 і 43 Закону України “Про охорону праці” від 02.06.2011 р. № 3458.

Внесені зазначеним Законом зміни стосуються мінімальної суми витрат на здійснення заходів з охорони праці, а також штрафів за порушення законодавства про охорону праці.

Відтепер розмір витрат на охорону праці повинен складати не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік. Для підприємств, які утримуються за рахунок бюджету, мінімальний розмір витрат на охорону праці не змінився, і, як раніше, складає не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці.

Нововведення торкнулися й відповідальності за невиконання вимог законодавства про охорону праці.

По – перше, за порушення вимог, передбачених частинами третьою і четвертою статті 19 цього Закону ( здійснення витрат у меншому розмірі) юридична чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, сплачує штраф із розрахунку 25 відсотків від різниці між розрахунковою мінімальною сумою витрат на охорону праці у звітному періоді та фактичною сумою цих витрат за такий період. У випадку, якщо роботодавець не сплатить штраф або сплатить його не повністю, на несплачену суму штрафу (його частину) буде нараховуватись пеня з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла в період такої несплати, за кожен день прострочення.

По – друге, відповідно до нової редакції Закону, максимальний розмір штрафу не може перевищувати п’яти відсотків середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

По – третє, відповідно до нової редакції Закону, кошти від застосування штрафних санкцій до роботодавця, посадових осіб і працівників, зараховуються до державного бюджету України безпосередньо.

Серед інших змін також слід відзначити виключення зі ст. 43 Закону “Про охорону праці” частини 5, яка передбачала, що рішення про стягнення штрафу може бути оскаржено в місячний строк у судовому порядку. Попри це, строк для звернення до суду залишився незмінним, оскільки відтепер має застосовуватись загальний строк звернення до суду, визначений частиною 5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства, який становить 1 місяць.