На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В Першотравневій районній у місті Чернівці раді 26.09.2011 відбулося засідання комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, де розглядалися питання «Про протипожежний стан навчальних закладів та їх готовність до експлуатації в новому навчальному році» та «Про стан готовності щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки в осінньо-зимовий період».

У роботі комісії брали участь представники міського відділу УМНС в Чернівецькій області,  КЖРЕПів  № 9, 11, 12, ПП «Житлосервіс», ДПЧ №2 та відділу гігієни праці міської СЕС.

На засідання комісії були присутні директори навчальних закладів: гімназії №2, №6, ЗОШ №3,№4,№28,№41,№42, ліцей №2, школа-інтернат І-ІІІ ступеня  по вул. Вінниченка,119.

Слухали інформацію начальника сектора з питань наглядово-профілактичної діяльності ЧМВ УМНС в Чернівецькій області майора служби цивільного захисту Власюка П.В., який повідомив, що на території  Першотравневого району розташовано 52 об’єкта, які підпорядковані Міністерству освіти та науки України. Результати перевірок та проведений аналіз всіх об’єктів вказують на ряд недоліків, а саме: не проведено  обробки дерев’яних конструкцій горища вогнезахисним розчином, відсутність проведення заміру опори ізоляції електромережі, двері та люк виходу на горище не являються протипожежними, не відремонтовано наявну автоматичну пожежну сигналізацію, сигнал спрацювання від автоматичної пожежної сигналізації не виведений на пульт центрального спостереження тощо. 

Як показали перевірки, що питання виконання протипожежних заходів вирішуються на низькому рівні. Виконуються лише ті заходи, які не потребують значних матеріальних затрат та можливо виконати власними силами.  

Незважаючи на неодноразове інформування керівників управління освіти, щодо виділення коштів на виконання вищевказаних заходів, дане  питання не вирішується.  

В обговоренні взяли участь представники із навчальних закладів району, які наголосили, що обробки дерев’яних конструкцій горища вогнезахисним розчином, проведення автоматичної пожежної сигналізації тощо, потребують значних фінансових витрат. Керівники закладів освіти вирішили звернутися в Управління освіти міської ради щодо включення в бюджет  на 2012рік виділення коштів для вищевказаних робіт.

Слухали: інформацію заступника голови комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, начальника відділу з питань НС та ЦЗ    Затурського В.В., який повідомив, що директори навчальних закладів повинні  провести ряд заходів: проведення замірів опору ізоляції електромережі, перевірки знань персоналу котелень та в зимовий період чистки дахів від снігу.

А також, першочергово звернути увагу на недоліки, які не потребують великих фінансових вкладень, а саме: проведення прибирання горищ і підвалів від сміття  та їх закриття, забезпечення  знаками пожежної безпеки, плани-схеми евакуації доповнити текстовою частиною, повне забезпечення  засобами пожежогасіння, проведення практичного навчання щодо дій в разі виникнення пожежі.