На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Соціальний захист сьогодні – важлива потужна галузь, що, без перебільшення, обслуговує кожного громадянина – від новонародженого співвітчизника до його прадіда. І до кожного із співгромадян потрібен унікальний підхід, це означає, що робота має тривати постійно, в ній не повинна з’явитися прогалина, забуття чи перенесення розгляду якогось питання на завтра.

Запроваджені в Україні пільги, соціальні та компенсаційні виплати, а також  соціальні послуги є формами реалізації права громадян на соціальний захист з боку держави.

 

ПІЛЬГА НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО (СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ)

 

Пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік.

Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у розрізі областей визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пільга на придбання твердого палива і скрапленого газу може бути надана як у натуральному виразі так і в готівковій формі за вибором пільговика.

Порядок надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенції з державного бюджету встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77.

У 2011 році постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 № 253 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання у 2011 році пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”, затверджено показники вартості твердого палива і скрапленого газу, в межах яких надаються пільги у 2011 році в сумі відповідно 738 та 102 грн.

Для призначення пільг з придбання твердого палива особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення або до сільських, селищних рад за зареєстрованим місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення  та / або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення отримані кошти готівкою на придбання твердого палива або тверде паливо не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного бюджетного періоду.

 

ЩОДО БЕЗКОШТОВНОГО ПОХОВАННЯ

 

Статтею 14 Закону України “Про поховання та похоронну справу” визначено, що безоплатне поховання здійснюється осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни.

Порядок проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1445.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 618-р від 28.12.2007 та розпорядженням облдержадміністрації № 552-р від 17.08.2010 «Про внесення змін до розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.12.2007 № 618-р» затверджено Порядок фінансування витрат на безоплатне поховання учасників бойових дій і інвалідів війни за рахунок коштів обласного бюджету

Підставою для проведення відшкодування витрат на поховання померлого (загиблого) учасника бойових дій або інваліда війни виконавцю волевиявлення або особі, яка здійснює поховання є письмове звернення особи до управління праці та соціального захисту населення за місцем перебування учасника бойових дій або інваліда війни на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Для отримання допомоги на поховання виконавцю волевиявлення або особі, яка здійснює поховання необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:

  • заяву;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію свідоцтва про смерть померлого, виданого органами реєстрації актів цивільного стану;
  • копію посвідчення, що підтверджує віднесення особи померлого до категорії учасників бойових дій або інвалідів війни;
  • довідку військового комісаріату про участь у бойових діях;
  • довідку сільської (селищної, міської) ради про те, що дана особа дійсно здійснила поховання учасника бойових дій або інваліда).