На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки.

Щодо повнолітніх фізичних осіб опіка і піклування встановлюються для захисту особистих немайнових і майнових прав повнолітніх осіб, що за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки, а також для піклування про створення їм необхідних побутових умов, здійснення за ними догляду, забезпечення їх виховання, навчання та розвитку, а у необхідних випадках і лікування.

Органом, який приймає рішення щодо опіки і піклування є виконавчий комітет Чернівецької міської ради.

Для допомоги в роботі при органах опіки та піклування створюються опікунські ради, що мають дорадчі функції, до складу яких входять депутати, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і громадськості.

Діяльність органів опіки та опікунських рад визначається Цивільним Кодексом України, Правилами опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 р. №341/66/131/88, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 11.04.2006 №226/6 «Про визначення повноважень щодо надання висновків до судів щодо доцільності призначення опікунами (піклувальниками) громадян над недієздатними (хворими)» було проведено розподіл повноважень, згідно якого управління праці та соціального захисту населення районних у м.Чернівцях рад здійснюють діяльність щодо забезпечення догляду, надання соціально-побутового та медичного обслуговування громадянам похилого віку, інвалідам з вадами фізичного та розумового розвитку, які цього потребують.

Крім того, управління готують та подають опікунській раді при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради відповідні документи щодо доцільності призначення опікунами (піклувальниками) громадян над недієздатними (хворими).

Опікунська рада на своїх засіданнях розглядає документи, подані управліннями та приймає відповідні рекомендації.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради на підставі прийнятих опікунською радою рекомендацій, подає виконавчому комітету міської ради проекти рішень про подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення опікунами (піклувальниками) громадян.

При позитивному рішенні виконавчого комітету міської ради, рішення або витяг із рішення видається секретарем опікунської ради заявнику для подальшого звернення до районного суду за місцем своєї реєстрації або реєстрації підопічного. В судовому порядку заявник призначаєтья опікуном (піклувальником).

 

Перелік документів необхідних для призначення опікуна (піклувальника), а також додаткову інформацію з приводу встановлення опіки мешканці Першотравневого району можуть отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої районної у місті Чернівці ради 

за адресою: вул.Руська, буд.183, каб.221А, тел. 6 08 26.

 

Начальник відділу з питань контролю
за правильністю призначення і виплати пенсій

Мартинова Валентина Василівна   6-08-26