На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПРАВО НА ПІЛЬГИ

Мабуть, одним з найактуальніших питань у системі пільг України, є питання права на пільги щодо оплати громадянами житлово-комунальних послуг, а зважаючи на тенденцію до зростання цін на такі послуги, то актуальністю питання підвищується. Законодавством визначені категорії населення, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг або звільнені від оплати.

Жодне комунальне підприємство не вирішує, хто має право на пільги, а хто не має, це преференція держави. Усі організації-надавачі послуг, подають лише нараховування на пільги, а наше управління їх відшкодовує. Щомісячно людина отримує квитанцію, у суму якої вже закладена пільга, їй лише залишається сплатити по ній.

Отже, право на пільги – це лише право, і кожен пільговик може вирішити, чи бажає він скористатись відповідним правом, чи ні.

 

ПОРЯДОК НАДАННЯ ПІЛЬГ

Для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги згідно із законами України та на виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 29.01.03 № 117 в районі створено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (Реєстр).

До Реєстру включається така інформація:

 • загальні відомості про пільговика (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, адреса, склад сім’ї);
 • реквізити паспорта;
 • документ, що підтверджує право на пільги;
 • категорія пільговика;
 • перелік пільг, на які він має право;
 • інформація про те, якими пільгами він реально користується.

На кожного пільговика  формується персональна облікова картка з внесенням необхідної інформації про нього.

Для включення до Реєстру пільговику необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення (управління)наступні документи:

 • заяву;
 • довідку про склад сім’ї;
 • копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів);
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів.
 • паспорт;
 • інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується

 

Розголошення отриманої управлінням інформації про пільговика без його згоди забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.

 

ПІЛЬГОВИКУ – ВАРТО ЗНАТИ

 

У разі коли пільговик з поважних причин (хвороба, інвалідність тощо) самостійно не може звернутися до управління, то спеціалісти вживають заходів до включення інформації про нього до Реєстру.

Управління з дотриманням вимог статті 23 Закону України "Про інформацію" має право проводити перевірку достовірності поданих документів.

Пільговик має право знайомитися з даними, що містяться в Реєстрі, та у разі незгоди з ними звернутися письмово до управління про їх виправлення. 

У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує управління, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово. У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик  знімається з обліку в управлінні за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стає на облік за новим  зареєстрованим  місцем проживання.

Управління за попереднім зареєстрованим місцем проживання пільговика закривають його персональну облікову картку та видають пільговику довідку про зняття з обліку, а за новим зареєстрованим місцем проживання відкривають нову облікову картку з дати реєстрації пільговика.

У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це управління.