На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ

З набуттям чинності з 01 січня 2011 року Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»  фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і не мають найманої праці найбільш цікавлять такі питання:

1. Як змінились правила сплати внесків до Пенсійного фонду України для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування?

Суттєва відмінність системи єдиного соціального внеску - це те, що тепер єдиний податок і сплата внесків до Пенсійного фонду розділені. Починаючи з 1 січня 2011 року, потрібно окремо сплатити податок і окремо - внесок до Пенсійного фонду України.

2. В якому розмірі необхідно сплачувати внесок?

Підприємець повинен сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі 34,7% від розміру мінімальної зарплати, чинного на день сплати внеску. На 2011 рік мінімальна заробітна плата становить: з 1 січня - 941 грн., з 1 квітня - 960 грн., з 1 жовтня - 985 грн., з 1 грудня - 1004 грн. 

Виходячи з цього,  сума єдиного соціального внеску яку потрібно сплачувати до Пенсійного фонду, потягом 2011 року становить: 

  • з 1 січня -  326,53 грн; 
  • з 1 квітня -  333,12 грн;
  • з 1 жовтня - 341,80 грн;
  • з 1 грудня -  348,39 грн.

3. Які терміни сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України?

Згідно із Законом про єдиний соціальний внесок (стаття 9, п.8), підприємці-фізичні особи на спрощеній системі мають сплатити єдиний соціальний внесок до 20-го числа місяця, наступного за базовим звітним періодом. Тобто, в такому разі за січень 2011 року ЄСВ потрібно сплатити до 20-го лютого, за лютий - до 20-го березня, і т.д.

4. Які внески замінив собою єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

З 1 січня 2011 року підприємці на будь-якій системі оподаткування замість чотирьох внесків (до Пенсійного фонду, до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на  випадок безробіття та Фонду соціального страхування від  нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань) сплачують один соціальний  внесок.   Розмір «обов'язкової» ставки єдиного соціального внеску для підприємців установлено на рівні 34,7%.

Водночас підприємці можуть добровільно брати участь у соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та в соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання. При цьому розмір ставки відповідно зросте до 38,11 %.

5. Куди необхідно звернутись, якщо підприємець вирішив брати добровільну участь у соціальному страхуванні?

Якщо підприємець вирішив брати добровільну участь у соціальному страхуванні, він повинен подати до органу Пенсійного фонду за місцем проживання заяву, а також копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), трудової книжки (за наявності), документа, що посвідчує особу, свідоцтва про державну реєстрацію та укласти з Пенсійним фондом договір про добровільне страхування на строк не менше одного року.

6. Куди сплачувати  єдиний соціальний внесок, на які рахунки?

Рахунок, на який вам потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок, вам нададуть в управлінні Пенсійного фонду України, в якому зареєєстрований приватний підприємець. Ці рахунки різні, і в кожному управлінні Пенсійного фонду вони індивідуальні. Тому здійснюючи перерахунок коштів необхідно переконатись в тому, що рахунок, який вказаний в квитанції відповідає рахунку управління ПФУ, де ФО-СПД перебуває на обліку..

Для платників управління Пенсійного фонду в Першотравневому  районі м. Чернівці сплачувати внесок потрібно на такий рахунок:

 

Р  37190076002314

Код одержувача: 21430549 Управління ПФУ в Першотравневому районі м. Чернівці

Банк одержувача:  Головне управління Державного казначейства України у Чернівецькій  області ( ГУ ДКУ у Чернівецькій області)

МФО  856135.


7. Як звітують підприємці, без найманої праці?

Базовим звітним періодом для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування є календарний рік. Дані особи самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом.

8. Куди можна звернутись для отримання більш детальної інформації?

Фізичні особи-підприємці, які зареєстровані в Управлінні Пенсійного фонду України Першотравневого району м. Чернівці детальну та вичерпну інформацію можуть отримати  звернувшись за адресою: вул.. Головна, 245, 5 поверх, 509 кабінет, або передзвонивши за телефоном: 7-49-26 або 4-59-33.

 

Мар'яна Свідрак, головний спеціаліст
відділу обліку надходження платежів
управління Пенсійного фонду України
в  Першотравневому районі м. Чернівці