На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Одним із видів соціальних допомог, які призначаються управлінням праці та соціального захисту населення, є щомісячні компенсаційні виплати фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку (старшим 80 років), інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» право на отримання соціальних послуг мають громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які проживають в Україні на законних підставах і перебувають у складних життєвих обставинах. Законом визначено, що складні життєві обставини – це обставини, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно (інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку із старістю або станом здоров’я, самотність).

Для можливості здійснення компенсаційних виплат постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

 • 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;
 • 10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;
 • 7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Тобто, у 2011 році розмір компенсації непрацюючим працездатним особам за надання соціальних послуг:

 • інвалідам І групи – з 1 квітня – 144,00 грн., з 1 жовтня – 147,75 грн.,з 1 грудня – 150,60 грн.;
 • інвалідам ІІ групи – з 1 квітня – 96,00 грн., з 1 жовтня – 98,50 грн., з 1 грудня – 100,40 грн.;
 • інвалідам ІІІ групи та хворим, які потребують сторонньої допомоги – з 1 квітня – 67,20 грн., з 1 жовтня – 68,95 грн., з 1 грудня – 70,28 грн.

Розмір компенсації особам пенсійного віку за надання соціальних послуг:

 • інвалідам І групи – з 1 квітня – 114,60 грн., з 1 жовтня – 117,60 грн., з 1 грудня – 120,00 грн.;
 • інвалідам ІІ групи – з 1 квітня – 76,40 грн., з 1 жовтня – 78,40 грн., з 1 грудня – 80,00 грн.;
 • інвалідам ІІІ групи та хворим, які потребують сторонньої допомоги – з 1 квітня – 53,48 грн., з 1 жовтня – 54,88 грн., з 1 грудня – 56,00 грн.

Компенсація не призначається фізичним особам, які надають послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», «Про психіатричну допомогу», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від
26 липня 1996р. «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

 • заява про згоду надавати соціальні послуги;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
 • копія трудової книжки та довідки органу державної податкової служби про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю, і про відсутність даних про доходи цієї особи, а у разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

 • заява про необхідність надання соціальних послуг;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом);
 • висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

 • заява про необхідність надання соціальних послуг;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги.

 

Для отримання додаткової інформації мешканцям Першотравневого району необхідно звертатися за адресою:

вул. Руська, 183 каб.105, тел. 6-08-66, 51-97-52