На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Майбутнє найманого працівника в руках роботодавця!

 

Серед різносторонніх функцій управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці найважливішим є накопичення внесків до бюджету Фонду, які необхідні для своєчасної виплати пенсій. Так станом на  01.06.2011 на рахунки органу Пенсійного фонду надійшло власних надходжень на суму 128311,75 тис.грн., що становить 99,9% планового завдання. Серед найбільших платників управління, які вже протягом тривалого часу є запорукою стабільного надходження коштів є наступні підприємства:

  1. Відокремлений підрозділ „Пасажирське вагонне депо Чернівці” Державного територіально-галузевого об'єднання „Львівська залізниця”
  2. ПАТ ЕК «Чернівціобленкрго»;
  3. ТОВ «Машзавод»;
  4. Військова частина №2195

та ін. Працюючи стабільно і високоефективно, вищевказані підприємства забезпечують високі життєві стандарти і соціальний захист своїх найманих працівників.

Одним із резервів наповнення дохідної частини бюджету Пенсійного фонду України залишається погашення заборгованості платників страхових внесків та заборгованості з єдиного соціального внеску. Станом на 01.06.2011 року загальна заборгованість склала 2907,41 тис. грн., в тому числі недоїмка із страхових внесків – 2629,6 тис. грн., недоїмка з єдиного соціального внеску- 277,8 тис.грн. Несплата  внесків із нарахованої заробітної плати в установлені чинним законодавством терміни є основною причиною виникнення боргу. Найбільшими боржниками управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці є наступні підприємства:

  1. ДП ДАК „Хліб України” -782,2 тис.грн.;
  2. АТЗВ ВТКФ „Буковинка”-389,6 тис.грн.;
  3. ВАТ „Чернівцісільмаш”-107,6 тис.грн.;
  4. ТОВ „Дельта-Буд”-58,2 тис.грн.

Кожний працівник повинен пам´ятати- період за який несплачуються внески не враховується до страхового стажу, що впливає на розмір пенсійного забезпечення. Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок. Відповідальність за це покладено на страхувальників – роботодавців котрі сьогодні повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам. На жаль, не всі керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов'язків зі сплати внесків позбавляє працюючих частини страхового стажу, а відповідно і майбутньої пенсії. На сьогодні, за бажанням, кожен застрахований може самостійно перевірити сплату роботодавцями внесків до Пенсійного фонду скориставшись даними системи персоніфікованого обліку, або маючи пластикове свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування можливостями інформаційного кіоску , який розміщено в управлінні.

Управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці вживаються заходи впливу на боржників відповідно до чинного законодавства: накладаються адміністративні штрафи на посадових осіб, застосовуються фінансові санкції, подаються матеріали на притягнення до кримінальної відповідальності. Спеціалісти районного управління щомісячно після подачі звітності проводять аналіз особових рахунків і визначають коло боржників. Боржникам постійно надсилаються вимоги про сплату боргу, в прокуратуру подаються матеріали на притягнення до кримінальної відповідальності керівників, передаються матеріали до суду.

 

Просимо керівників цих підприємств звернути увагу на майбутнє людей, які працюють та забезпечують Вам якісне життя, а тому не допускати виникнення боргу до Пенсійного фонду. 


Головний спеціаліст відділу
обліку надходження платежів
Мацишина Наталія
Ярославівна