На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПОРЯДОК
надання пільг інвалідам, членам їх сімей, законним представникам інвалідів
(дітей-інвалідів), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів
та сфери соціального захисту населення
на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів 

 

Цей Порядок визначає механізм надання пільг інвалідам, членам їх сімей, законним представникам інвалідів (дітей-інвалідів), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення на безоплатне паркування на спеціально обладнаних або відведених майданчиках для паркування і на безоплатне зберігання на автостоянках, на яких надаються послуги із зберігання транспортних засобів, крім автостоянок – гаражних кооперативів. 

Право на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів надається: 

 • інвалідам з ураженням опорно-рухового апарату, які є власниками транспортних засобів, користуються ними за довіреністю або отримали їх через органи соціального захисту (далі - інваліди);
 • членам сімей інвалідів, яким передано право на користування автомобілем, отриманим через органи соціального захисту;
 • законним представникам недієздатних інвалідів (дітей-інвалідів), які є власниками транспортних засобів, користуються ними за довіреністю або отримали їх через органи соціального захисту і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату (далі - законні представники інвалідів);
 • підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення*, які є власниками транспортних засобів і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату (далі - організації).

* – до установ сфери соціального захисту належать: реабілітаційні центри, регіональні та районні органи праці та соціального захисту населення, будинки-інтернати, територіальні центри соціального обслуговування, інші державні та комунальні установи, статутами (положеннями) яких передбачено надання послуг інвалідам з ураженням опорно-рухового апарату.

Належність організацій до громадських організацій інвалідів регулюється законодавством та статутами таких організацій. 

Не мають права на безоплатне зберігання транспортних засобів згідно з цим Порядком вищезазначені фізичні та юридичні особи, що є власниками гаражів, розташованих у населеному пункті, в якому зареєстровані такі особи. 

 

До транспортних засобів, власникам яких може надаватися право на безоплатне паркування та зберігання, належать легкові автомобілі і автобуси, що вважаються такими відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт».

 

Безоплатне паркування транспортних засобів

Документом, що посвідчує право на безоплатне паркування транспортного засобу, є пенсійне посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, які містять запис про інвалідність у зв'язку з ураженням опорно-рухового апарату. 

Безоплатне паркування здійснюється шляхом розташування транспортного засобу на місці для безоплатного паркування з урахуванням дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також з дотриманням Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1342.  При цьому в лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розміщується вищезазначене посвідчення в розгорнутому вигляді.

 

Безоплатне зберігання транспортних засобів

І. Для отримання права на користування місцем для безоплатного зберігання транспортного засобу на автостоянці інваліди, члени їх сімей, законні представники інвалідів подають до районного органу праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання такі документи: 

 • заяву, заповнену інвалідом, членом його сім'ї або законним представником інваліда, із зазначенням місця розташування автостоянки, на якій заявник виявив намір отримати місце для безоплатного зберігання транспортного засобу;
 • оригінал та копію паспорта інваліда, члена його сім'ї, законного представника інваліда;
 • оригінал та копію пенсійного посвідчення інваліда або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність у зв'язку з ураження опорно-рухового апарату;
 • оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
 • оригінал та копію посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
 • оригінал та копію довіреності на керування транспортним засобом (за наявності);
 • оригінал та копію свідоцтва про шлюб, народження, усиновлення, документів про опіку або піклування, рішень суду та інших документів, що підтверджують взаємні права та обов'язки (для членів сім'ї та законних представників інваліда).

ІІ. Для отримання права на користування місцем для безоплатного зберігання транспортного засобу на автостоянці організація подає до районного органу праці та соціального захисту населення за місцем її державної реєстрації:

 • заяву за підписом керівника, скріпленим печаткою такої організації, із зазначенням місця розташування автостоянки, на якій заявник виявив намір отримати місце для безоплатного зберігання транспортного засобу;
 • копію статуту (положення) організації, що засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою такої організації;
 • копію свідоцтва про реєстрацію організації, що засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою зазначеної організації;
 • оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
 • оригінал та копію посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
 • оригінал та копію довіреності на користування транспортним засобом (за наявності);
 • інформаційну довідку про надання послуг інвалідам з ураженням опорно-рухового апарату (кількість перевезень, їх маршрут, мета, кілометраж, періодичність протягом року (місяця), прізвище, ім'я, по батькові, підписи та номери телефонів інвалідів, яким надавалися послуги з перевезення), засвідчену підписом керівника, що скріплений печаткою такої організації. Зазначена вимога поширюється тільки на організації недержавної форми власності.

 

Інваліди, члени їх сімей, законні представники інвалідів, керівники організацій несуть персональну відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у поданих документах.

 

Строк безоплатного зберігання транспортного засобу за умови його наявності в користуванні інвалідів, членів їх сімей, законних представників інвалідів відповідає строку, на який встановлено інвалідність згідно із записом у пенсійному посвідченні або посвідченні отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії. Для організацій такий строк становить один рік.

Після закінчення зазначеного строку, якщо його не було продовжено протягом одного місяця, інваліди, члени їх сімей, законні представники інвалідів та організації позбавляються права на безоплатне зберігання транспортного засобу та зобов'язані звільнити надане їм місце.

Кількість місць для безоплатного зберігання транспортних засобів, які надаються організації, не перевищує кількості транспортних засобів, що перебувають у власності організації або використовуються її представниками за довіреністю для перевезення інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

Інваліди, члени їх сімей, законні представники інвалідів або організації, яким надано місця для безоплатного зберігання транспортних засобів, а також власники автостоянок не мають права розміщувати на таких місцях інші транспортні засоби, ніж ті, що зазначені у направленні.

Підставою для анулювання направлення на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці є реорганізація, ліквідація організації, смерть інваліда, члена його сім'ї або законного представника інваліда, дострокове зняття інвалідності.

 

Даний порядок було затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 травня 2011 року