На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

21.06.2011р. у Першотравневій районній раді відбулося засідання комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, де розглядувалися питання «Про стан охорони праці та профілактику виробничого травматизму в районі» та «Виконання комплексних заходів на підприємствах, установах, організаціях району».

У роботі комісії брали участь представники  КЖРЕПів  № 9, 11, 12, ПП «Житлосервіс», ДПЧ №2 та ТУ «Держгірпромнагляд» по Чернівецькій області.

На засідання комісії були присутні керівники  підприємств, на яких сталися нещасні випадки виробничого характеру: ТОВ “Олбі – Рос - Корона”, ТОВ “Машзавод”, ТДВ “Трансмост”, ВАТ ТФ «Арніка», ТДВ «ПМК-76», ВАТ «Чернівецький цегельний завод №3».

Протягом 2010 року по Першотравневому району розслідувано та закрито 12 нещасних випадків виробничого травматизму.  Всі потерпілі одужали.

До червня 2011 року були розслідуванні та закриті  3 нещасних випадків, які сталися у 2010 році на таких підприємствах: ЗАТ “Трансмост” - бетоняр, дія рухомих деталей обладнання; ВАТ “Чернівціобленерго”- контролер, ушкодження внаслідок укушення собак;  ТОВ КП “Транском ЛТД”- водій, наїзд транспортного засобу.

За 5 місяців  2011 року у районі сталося  4 нещасних випадки на виробництві:    ТДВ “ПМК-76” – стропальник, падіння під час пересування; ПП Савчук Е.Г. - верстатник, дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються;  ВАТ “Чернівецький цегельний завод № 3”- водій, падіння з висоти, та 1 смертельний у ПП Крепак О.П.- кухар помер (подія, що призвела до нещасного випадку - обрушення, падіння споруд);

При проведенні аналізу виявилося, що кількість нещасних випадків в 2010 році порівняно з 2009  збільшилася на 4 випадки (12 проти 8). Однак, у  2009 році сталося 3 випадки зі смертельними наслідками та 1 випадок – груповий, чого не зареєстровано у 2010 році. За 5 місяців поточного року  та за аналогічний період 2010 року  кількість нещасних випадків однакова (по 4 випадки).

Протягом  2010 року  спеціалістом управління праці було проведено 44 перевірки підприємств, установ та організацій з питань охорони праці.                      

За результатами перевірок встановлено 262 порушення, з яких 214  було усунуто. До правоохоронних органів для відповідного реагування передано матеріали  4 перевірок: ДНЗ №12, ЗОШ №4, ДНЗ №20, ДНЗ №44.                                

За 5 місяців 2011 року було проведено 16 перевірок підприємств, установ та організацій різних  галузей та форм власності з питань охорони праці.

За результатами перевірок встановлено 75 порушень, з них 50 – усунуто.          

У період розробки та укладання колективних договорів спеціалістами управління праці та соціального захисту населення рекомендується роботодавцям при наявності шкідливих та небезпечних умов праці проводити атестацію робочих місць, забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту для запобігання впливу шкідливих виробничих факторів. Обов’язковим додатком до колективного договору є «Комплексні заходи щодо досягнення нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій».

В ході перевірок особлива увага звертається на створення на підприємствах, організаціях та установах району комісій за безпечною експлуатацією будівель та споруд та наявність актів роботи відповідно до вимог «Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд».

З нагоди Всесвітнього Дня охорони праці (28 квітня) були надіслані листи на підприємства, установи та організації району з рекомендаціями та пропозиціями Організаційного комітету про проведення Тижня охорони праці під девізом “Система управління охороною праці - шлях до постійного вдосконалення”, розповсюджені плакати ТУ Держгірпромнагляду.

Всі заходи проводилися з метою посилення мотивації до безпечної праці, привернення уваги працівників до питань охорони і культури праці, підвищення безпеки виробничого середовища.

 

Начальник управління праці 
та соціального  захисту населення                                            Т.Світко