На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Формуємо електронну звітність із задоволенням!


Як відомо, з 01.01.2011 року розпочався період подачі нової форми щомісячної звітності до органів Пенсійного фонду України, який регулюється Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум  нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженим Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2. І досить актуальним є подання звітності в електронній формі. Подання звітів в електронній формі визначається Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, який затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 № 7-7, затверджений в Міністерстві юстиції України 27.04.2007 під № 436/13703.  

Кожен звітуючий має право вибору найоптимальнішого способу звітування. Електронна форма звіту формується страхувальниками з використанням спеціального програмного забезпечення, актуальну версію якого безкоштовно можна отримати в управлінні Пенсійного фонду в районі за місцем реєстрації страхувальника, а також на сайті www.spov.com.ua.

Формувати та подавати електронні звіти просто та вигідно. Бажаючі подавати звітність в електронній формі з використанням електронно-цифрових підписів (далі ЕЦП) спочатку повинні звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем реєстрації та заповнити лист довільної форми про своє бажання звітувати в такий спосіб. Після цього потрібно придбати посилені сертифікати ключів ЕЦП в одного з акредитованих центрів та звернутися в центр обробки електронних звітів, надавши копію листа, завірену печаткою та копію розпорядчого документа про призначення відповідальних осіб, які мають право накладати електронно-цифрові підписи. Укласти договір про обслуговування в системі електронних звітів та зареєструватися і пробувати надсилати звітність.

Датою та часом подання електронних звітів з використанням електронно-цифрових підписів є дата та час, зафіксовані у першій квитанції про отримання звіту. Страхувальнику лише необхідно слідкувати за процесом отримання квитанцій (спочатку №1, потім №2), після чого необхідно перевірити чи немає помилок. В разі виникнення помилок слід виправити їх та переформований звіт відправити ще раз.

Якщо звіт не надійде вчасно до районного управління Пенсійного фонду, то вся відповідальність лягає на страхувальника. Хочеться наголосити, що якщо раптом через якісь причини (технічні чи інші) страхувальник не отримав квитанцію про прийняття звітності, тоді йому слід потурбуватися про те, щоб перевірити, чи був звіт прийнятий і, якщо не вдається вчасно усунути проблеми, які стали на заваді того, щоб звіт був поданий вчасно - необхідно подати даний звіт особисто в управління району.

Спеціалісти відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці постійно працюють над збільшенням кількості платників, які подають звітність в електронній формі.

На сьогодні, за даними звітування в нашому районі, видно, що основним способом подання звітів є подання звітів в електронній формі, який використовує переважна більшість звітуючих. З кожним звітним періодом зростає кількість тих, хто подає звітність із використанням електронних ключів. Якщо в січні 132 страхувальника подали звіти з використанням ЕЦП, то вже в квітні – 180.

Подаючи звіти в електронній формі з використанням ЕЦП є можливість не стояти в черзі – це скорочує час як платника, так і працівника Пенсійного фонду. Немає необхідності роздруковувати та завіряти паперові носії, оскільки такий звіт є оригіналом і має юридичну силу. Для подання звітності Вам потрібен лише комп’ютер і відповідне програмне забезпечення та вихід у мережу Інтернет.

З набутого досвіду, можу сказати, що звичайно не обійшлося без труднощів. До повного оволодіння процесом знань стосовно електронної звітності та вирішення проблемних питань довелося, як кажуть, “понабивати шишки” як самим страхувальникам, так і працівникам Пенсійного фонду. Але, пройшовши цей нелегкий шлях нам приємно бачити, що все більше бажаючих залучається до процесу звітування в електронній формі. Адже, напевно, кожен зі мною погодиться, що спробувавши звітувати в електронній формі  більше ніколи не захочеться подавати звіти в паперовому вигляді. Приємно чути від страхувальників слова: “Я задоволений, що звітую в електронній формі”.

Підводячи підсумок, слід наголосити, що електронна звітність – це простий спосіб звітування. Радимо всім, хто ще не придбав ключів електронно-цифрових підписів не пошкодувати часу та коштів, щоб розпочати звітування таким способом. Встановіть Інтернет та із задоволенням відправляйте звіти не покидаючи робочого місця!

 

                                                      Людмила Грень,
                                                      начальник відділу             
                                                      персоніфікованого обліку,                                                                                                інформаційних систем та мереж
                                                      управління Пенсійного фонду України             
                                                      в Першотравневому районі м.Чернівці