На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої районної у місті Чернівці ради отримують різні види соціальних допомог та субсидії 6 тисяч одержувачів. Сума коштів виплачених управлінням з початку року складає 13,1 млн. грн.

Майже всі види соціальних допомог та субсидії виплачуються за рахунок коштів державного бюджету. Чинним законодавством передбачено, що при виплаті соціальних допомог управління має проводития перевірки цільового використання державних коштів.

При призначенні соціальних допомог заявники надають інформацію про доходи та майновий стан сім’ї, якій призначається той чи інший вид допомоги. При цьому, при наданні такої інформації, заявник несе повну відповідальність за правдивість та достовірність наданої ним інформації. Але, як показує практика, бувають випадки коли заявники надають недостовірну інформацію щодо доходів або майнового стану своєї сім’ї. Тому управління здійснює перевірку наданої заявниками інформації від підприємств, обласного комунального бюро технічної інвентаризації, міського комунального бюро технічної інвентаризації, Державної податкової інспекції, Управління державної автомобільної інспекції та фізичних осіб.

Таким чином з початку року відділом з питань контролю за правильністю надання соціальних виплат та відділом комп’ютерно-технічного забезпечення подано 63 запити в КЖРЕПи міста  щодо кількості зареєстрованих осіб та власника (співвласника) житлового приміщення; 3 запити в ДПІ щодо правильності поданих довідок про доходи громадян; 5 запитів в ОБТІ, МКБТІ щодо наявності інших житлових приміщень у власника та членів його сім’ї; 5 запитів в УДАІ щодо наявності транспортних засобів у заявника та членів його сім’ї. Подано 26 запитів по 416 особах в ДПІ, щодо достовірності поданої інформації про отримання доходів та працевлаштування при призначенні соціальних допомог з урахуванням доходів.

В результаті перевірки даної інформації виявлено 42 випадки подання недостовірної інформації при зверненні за призначенням субсидії та 63 випадки при зверненні за призначенням  допомог.

Також відділом з питань контролю за правильністю надання соціальних виплат та головними державними соціальними інспекторами управління проведено 24 зустрічних перевірки з різними організаціями щодо достовірності довідок, поданих заявниками та проведена вибіркова перевірка правильності призначення та розрахунку субсидії по 152 особових справах та перевірка правильності призначення допомог по 438 особових справах.

Головними державними соціальними інспекторами обстежено матеріально-побутові умови проживання 342 сімей, які звернулись за призначенням допомог та субсидій.

У разі, якщо в результаті проведеної роботи виявляється  переплата, управління повідомляє заявника про суму переплати та термін її погашення. У випадку, коли заявник добровільно не повертає зайво отримані кошти, управління вирішує питання повернення коштів в судовому порядку.    

 

Згідно з чинним законодавством, якщо в результаті подання недостовірної інформації про доходи та майновий стан особа неправомірно отримала соціальну допомогу чи субсидію, зайво отримані нею кошти в обов’язковому порядку підлягають поверненню в державний бюджет.