На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – що це? 

Згідно статті 22 Закону України  “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” N 2464-VI від 08.07.2010, особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, одержують посвідчення застрахованої особи, яке є єдиним для всіх видів страхування та документом суворої звітності.

Як же стати власником такого свідоцтва ?

Особи, які працюють по найму, проходять анкетування та одержують свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підприємстві (в організації, установі). При цьому особи, які мають декілька місць роботи, власноруч заповнюють анкету та одержують страхове свідоцтво за місцем основної роботи, тобто на підприємстві, де знаходиться трудова книжка. Для проведення анкетування своїх працівників роботодавець отримує в Пенсійному фонді комплект бланків для заповнення на підприємстві, пам’ятки по їх заповненню та відповідні роз’яснення.

Оформлене органом Пенсійного фонду страхове свідоцтво разом із супровідною відомістю надається страхувальнику. Страхувальник в 20- денний термін з дня одержання супровідної відомості зобов'язаний видати страхове свідоцтво застрахованим особам під розписку у супровідній відомості і повернути її до Пенсійного фонду.

Особливу увагу, звертаємо на те, що фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, а також особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для отримання бланка анкети застрахованої особи повинні особисто звернутись до районного управління Пенсійного фонду України за місцем постійного проживання.

Свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування має номер, що відповідає номеру облікової картки застрахованої особи в Державному реєстрі і не змінюється протягом усього життя застрахованої особи. Номер свідоцтва застрахованої особи є обов'язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, фізичними особами у разі виплати доходів, з яких сплачується єдиний внесок.

Які привілегії свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування ?

За допомогою страхового свідоцтва можна переглянути відомості, щодо нарахованої офіційної заробітної платні роботодавцем, сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. Отримання такого роду інформації можливе за допомогою інформаційного кіоску, що знаходиться в управлінні пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці. Використання інформаційного кіоску не потребує від людини спеціальної підготовки і навичок роботи з комп'ютером, а взаємодія користувача з ним здійснюється простим дотиком пальця до сенсорного екрану.

Варто відзначити, що відсутність свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування не може бути підставою для відмови в призначенні матеріального забезпечення застрахованій особі або відмови у фінансуванні страхувальника-роботодавця. 

Євген Рубанець,
головний спеціаліст – адміністратор бази даних,
відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж
управління пенсійного фонду України в Першотравневому районі, м. Чернівці