На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Без сумніву, пенсійна   реформа безпосередньо стосується кожного українця. Саме тому, проводячи  обговорення законопроекту про пенсійну реформу  вивчається громадська думка.

В першу чергу зміни у пенсійному забезпеченні за новим законодавством   стосуватимуться  науковців, державних  службовців та прирівняних до них журналістів державних та комунальних ЗМІ. Наприклад, якщо раніше їх пенсія складала до 90% заробітку, то з прийняттям нового закону ця цифра зменшиться до 80%. Якщо державні  службовці продовжуватимуть працювати після настання пенсійного віку, вони будуть отримувати звичайну трудову пенсію. Пенсія за Законом України «Про державну службу» буде нараховуватись лише після припинення трудової діяльності.

Нічого не зміниться у бюджетній сфері, наприклад, вчителі, лікарі, як і раніше, зможуть достроково вийти на пенсію при набутті необхідного спеціального стажу. Незмінними залишаються умови виходу на пенсію на пільгових умовах за списком №1 і №2. Також у проекті не передбачено змін для чорнобильців.

Умови призначення пенсій за вислугу років залишаться незмінними. Так, відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» пропонується установити для вчителів, лікарів, працівників культури виплату грошової допомоги при виході на пенсію після досягнення пенсійного віку у розмірі десяти розмірів пенсій.

Норма цієї статті поширюватиметься на осіб, які на дату досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», працюють у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж: чоловіки - 35, жінки - 30 років.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюватиметься у разі, коли таким особам раніше пенсія не призначалася.

Обчислення стажу, що дає право на виплату допомоги, та механізм її виплати здійснюватиметься в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також, в законопроекті «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування  пенсійної системи», передбачено враховувати заробітну плату лише за даними системи персоніфікованого обліку, тобто за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Це дасть можливість майбутнім пенсіонерам не розшукувати старі архіви і ліквідовані підприємства. Такий порядок розрахунку планується запровадити з 2015 року. До 2015 року за бажанням осіб, які звертаються за призначенням пенсії, для обчислення пенсії враховуватимуться заробіток (дохід) за 60 календарних місяців підряд до 1 липня 2000 року, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Крім того, старий порядок збережеться для тих, хто за період із 2000 року не набув достатнього страхового стажу. Тобто, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становитиме менше 60 місяців, для обчислення пенсії враховуватиметься зарплата (дохід)за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року незалежно від перерв і за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Передбачається, що при призначенні пенсії застосовуватиметься показник середньої заробітної плати по Україні, визначений за три календарні роки, що  передують року звернення за призначенням пенсії.

Ми переконані, що запровадження   пенсійної  реформи  забезпечить   гарантування  стовідсоткової  виплати  пенсій  зараз і в майбутньому та встановлення соціально справедливої системи  пенсійного  забезпечення. 

 

Заступник начальника  управління -
начальник відділу  пенсійного забезпечення №1
управління Пенсійного фонду України
в Першотравневому районі м. Чернівці
Катерина Лакуста