З білим цвітом садів, зеленою барвою ланів, золотом й сріблом бойових нагород на грудях ветеранів, мелодіями фронтових літ прийшла на буковинську землю 66 – та весна Перемоги над фашизмом, а з нею – всенародне свято.
Засвідчення безмежної вдячності за відвойований мир стало змістом всіх заходів, які пройшли з нагоди річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у Першотравневому районі міста Чернівці.
За традицією урочиста церемонія відбувалась біля Меморіалу Слави на Центральному кладовищі, що на вулиці Кишинівській, 1. До Вічного вогню, під супровід мелодій воєнних років зійшлося чимало чернівчан та гостей міста з букетами живих квітів. Особливо багато було дітей та молоді. Сивочолі ветерани приймали вітання. Відкрив урочисто – траурний мітинг голова Першотравневої районної у місті Чернівці ради Віктор Мельничук.
З вітальними словами вдячності виступили присутні на мітингу Михайло Папієв – голова Чернівецької обласної державної адміністрації, Валентин Маніліч – заступник голови Чернівецької обласної ради; Віталій Михайлішин – секретар Чернівецької міської ради, Олексій Редько – депутат Чернівецької міської ради, Василь Юрійчук – голова Чернівецької обласної ради організації ветеранів України. Від імені ветеранів зі зверненням до молоді та громади – Василь Чупак – учасник бойових дій, Почесний прикордонник України, полковник у відставці, від імені молоді – учениця 10-го класу загальноосвітньої школи № 3 Павлович Христина.
Керівниками обласної, міської, районної влади, правоохоронних органів, профспілкових організацій до Меморіалу Слави та Вічного вогню було покладено вінки та квіти на вшанування загиблих.
Хвилиною мовчання учасники урочисто-траурного мітингу вшанували пам’ять тих, хто не вернувся з поля бою.
Проходження урочистою ходою військових 300 – го полку, покладання гірлянд Слави, урочистий салют, привітання учасників війни, солдатська каша – все за традицією. Родзинкою святкового оформлення – став тематичний стенд, на якому було розміщено фото учасників бойових дій і справжні фронтові листи.
Після урочистих подій всі присутні на святі мали змогу відвідати польову кухню, покуштувати солдатської каші та «фронтові 100 грам».