На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

28 квітня – Всесвітній день охорони праці.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006  з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці.

Девіз 2011 року – “Система управління охороною праці : шлях до постійного     вдосконалення”.

Система управління охороною праці – це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, у галузі, у регіоні на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці.

Суб’єктами системи управління охорони праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завданням яких є постійне взаємовигідне співробітництво. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров’я та працездатності людини праці.               

Нагальна необхідність сьогодення для дієвого функціонування системи управління охороною праці – своєчасне врахування нових факторів, які виникають в ході трудової діяльності.

Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки вкрай недостатньо.

Для чіткого та правильного виконання всіх функцій управління на перше місце виходить якість та безперервність навчання всіх працівників, а особливо відповідальних за охорону праці. Його мета – отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду із запобігання аварійним ситуаціям.

Обласним організаційним комітетом ухвалено рішення провести на всіх підприємствах, в установах та організаціях області в період з 21 по 28 квітня 2011 року Тиждень  охорони праці із закликом забезпечити виконання вимог Закону України “Про охорону праці” щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці та рекомендовано розробити комплекс заходів ( нарад, семінарів, виставок, засідань круглого столу тощо).

Виконком районної ради переконливо рекомендує активно включитися в цю роботу  та провести з 22 по 28 квітня 2011 року Тиждень охорони праці, залучити до акції кожного працівника ( студента, учня), визначити та вжити додаткових заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, приділити належну увагу інформаційному забезпеченню акції. Пропонуємо також вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у вирішенні матеріальних, соціально – побутових та інших питань. Доцільно також за підсумками оглядів – конкурсів заохотити працівників за активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці.

Про проведені заходи просимо письмово проінформувати управління праці та соціального захисту населення до 01.05.2011 ( т./ф. 62826, т. 60826, 60830).