На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Роз‘яснення
щодо призначення житлових субсидій за спрощеним порядком: 

1. Що таке субсидія?

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім’ям, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Одержання державної житлової субсидії не тягне за собою втрати житла і не може бути підставою для виселення з нього. Крім того, Конституція України, Цивільний кодекс України, інші законодавчі акти гарантують право приватної власності громадян на майно, до якого в нашому випадку відносяться приватизовані і викуплені квартири та приватні будинки. Отже, втрата власного чи найманого житла внаслідок отримання державної житлової субсидії є неможливою.

2. Скільки повинна сплачувати сім’я за житлово-комунальні послуги?

За умови призначення житлової субсидії розмір обов’язкової плати складає:

10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі якщо:

 • у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери, діти, інваліди);
 • серед зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні осіб є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2011 року – 447 грн., з 1 квітня 2011 року – 455,50 грн., з 1 жовтня 2011року – 467грн., з 1 грудня 2011 року – 476,50 грн.

15 відсотків середньомісячного сукупного доходу:

 • для інших категорій сімей.

Розмір обов’язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг (за наявності лічильників) при нарахуванні субсидії на наступний період.

3. Які необхідно надати документи для отримання субсидії?

При пред’явленні паспорта або іншого документу, що посвідчує особу, громадянин подає:

 1. Заяву (бланк заяви надається спеціалістами управління).
 2. Декларацію про доходи та майновий стан всіх зареєстрованих та членів їх сімей, які зареєстровані за іншою адресою (бланк декларації надається спеціалістами управління).
 3. Довідки про доходи всіх працюючих осіб.

4. Хто із членів сім’ї повинен заповнювати заяву на субсидію?

Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу житла державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Саме цією особою повинна заповнюватися заява на призначення субсидії.

5. Які дані вносяться до декларації про доходи та майновий стан?

До доходу включаються:

 • нарахована заробітна плата, надбавки і доплати всіх видів, премії, щорічні винагороди;
 • інші грошові виплати, які мають систематичний характер;
 • стипендії, пенсії, допомога;
 • доходи від підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності;
 • усі види винагород, які виплачуються штатним (позаштатним) літературним працівникам, художникам, фотокореспондентам та іншим особам з фонду авторського гонорару;
 • матеріальне забезпечення на випадок безробіття;
 • доходи від здавання житлового приміщення (будинку) або інших будов у найм або в оренду;
 • натуральна оплата праці;
 • грошове забезпечення військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби;
 • суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків;
 • заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання;
 • одержані аліменти;
 • фактичний заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб. При цьому натуральна частина заробітної плати цих осіб також включається до їх сукупного доходу;
 • суми індексації грошових доходів населення;
 • доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі;
 • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
 • інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства. 

До майнового стану враховуються:

 • відомості про власника житла (П.І.Б., місце реєстрації, контактний телефон);
 • відомості про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, та членів їх сімей, що проживають окремо (дружина, чоловік, неповнолітні діти) (П.І.Б., ступінь родинного зв’язку, дата народження, ідентифікаційний номер);
 • відомості про інші житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей);
 • кількість транспортних засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), крім автомобілів, отриманих через органи праці та соціального захисту населення;
 • відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні (користуванні) зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
 • відомості про витрати на придбання товарів довгострокового вжитку, майна, оплату послуг, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією.

6. Оформлення субсидії, якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають і не в змозі надати довідку про доходи.

Порядком призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів.

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги.

7. Відповідальність громадян, що користуються субсидією.

Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що впливають на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо надав невірні дані. У такому разі сума надміру виплаченої субсидії повертається ним за вимогою органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повертає цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

8. Субсидія в умовах нових цін і тарифів.

В умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

Тобто, якщо родина звернеться до управління протягом лютого - квітня 2011 року, то субсидія може бути призначена з лютого 2011 року або з місяця звернення.

У цьому разі перерахунок розміру субсидії, яка діє, проводиться без звернення громадян.

9. Що необхідно знати громадянам, які отримують субсидію?

Субсидія призначається з місяця подачі заяви та документів. Якщо громадяни, з незалежних від них причин (відрядження, хвороба, смерть близької людини тощо), що підтверджується вiдповiдними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидії можуть призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за три мiсяцi до звернення за призначенням субсидії.

Громадяни зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

У разі коли вартість фактично використаної послуги (при наявності лічильників) менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

У разі несплати громадянином обов’язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення в управлінні праці та соціального захисту населення працюють телефони «гарячої лінії»: 6-08-66, 51-97-52.