На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Соціальний захист малозабезпечених родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу). Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги  в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян – 10% середньомісячного сукупного доходу, сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І та ІІ групи, сплачують за послуги 10% їх середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць.

При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається, коли:

  • серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;
  • у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла;
  • у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);
  • житлове приміщення (будинок) здано за договором у найм або в оренду;
  • житлове приміщення (будинок) придбане не більше року тому;
  • будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг в межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень виконавчого комітету районної у місті ради, субсидії можуть призначатися як виняток, у разі наявності зазначених вище умов. 

Для призначення субсидії громадянам необхідно звернутись в управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та надати такі документи: для працездатних громадян – заяву, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про доходи та майновий стан, для непрацездатних – заяву та декларацію про доходи та майновий стан.

У разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги станом на 01.12.2006 субсидії призначаються за умови укладення громадянином з підприємством – надавачем житлово-комунальних послуг договору про реструктуризацію заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги згідно з Порядком погашення реструктуризованої заборгованості. Заборгованість, що утворилася пізніше при визначенні права на субсидію не враховується.

З метою своєчасного призначення субсидій та уникнення черг в період інтенсивного звернення громадян, в управлінні здійснюється попередній запис на прийом.

Для отримання додаткової інформації мешканцям Першотравневого району необхідно звертатися за адресою:

вул. Руська, 183,  каб.105, тел. 6-08-66, 51-97-52

Заступник начальника управління                   О. Чєпєлєва