На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Незабаром, 15 лютого ц.р.  відзначатиметься День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 22-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.

Традиційно, з цієї нагоди, в   районній у місті раді відбулося засідання "круглого столу" за участю керівництва ради, керівників виконавчих органів та членів Чернівецької міської та Першотравневої районної організацій Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимир Шабан  у своєму зверненні до учасників зібрання зазначив, що незважаючи на складні соціально-економічні умови сьогодення, виконавчі органи ради,  в силу своїх можливостей намагаються якомога більше уваги приділяти вирішенню соціально-побутових проблем ветеранів-учасників війни в Афганістані, учасників бойових дій, сімей загиблих.

На обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 218 осіб, статус яким встановлено внаслідок участі в бойових діях на території Республіки Афганістан, з них: 44 - інвалідів війни, 174 - учасники бойових дій.

Зазначена категорія осіб користується певними пільгами, а саме: інваліди війни – стовідсоткова знижка плати за користування житлом та комунальними послугами в межах норм споживання, учасники бойових дій відповідно 75%.

На підставі рішення Чернівецької міської ради інвалідам та  сім’ям воїнів, загиблих в Афганістані проведено виплату щомісячної адресної матеріальної допомоги.

Ветерани – учасники афганської війни в районному управлінні праці та соціального захисту населення можуть отримувати путівки на санаторно-курортне лікування в санаторіях Криму, міст Трускавця та Хмельника.  

Згідно звернень учасників бойових дій та членів сімей загиблих в Афганістані за рахунок коштів капітального ремонту протягом 2010 року виконано роботи по заміні газового обладнання, сантехобладнання, ремонту квартир.  

Присутні на зустрічі голова Чернівецького міської організації спілки воїнів-інтернаціоналістів Михайло Коломієць, голова районної організації  Іван Урсуляк, члени правління Ярослав Семенюк, Леонід Юрчук, Олександр Дедела висловили цілий ряд конструктивних зауважень та пропозицій, необхідних для активізації та покращення роботи у вирішенні першочергових проблем ветеранів, учасників бойових дій та сімей загиблих в Афганістані - мешканців Першотравневого району.

Актуальним постало питання оновлення музею бойової слави, який діє на базі загальноосвітньої школи № 28. На протязі кількох років в цьому навчальному закладі проходять зустрічі учнівської молоді з ветеранами афганської війни, проводяться «уроки мужності» та інші заходи, які сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Учасники «круглого столу» - директор шкільного музею на громадських засадах Дмитро Нізохін та заступник директора з виховної роботи Валентина Старовойт зазначили, що на даний час музей потребує реконструкції, яка вимагає значних коштів.

По кожній з пропозицій було дано доручення відповідальним особам щодо їх вивчення та можливості реалізації.

Зустріч завершилася привітаннями присутніх з визначною датою -  22-ю річницею  виведення радянських військ з Афганістану та побажаннями усім здоров‘я, благополуччя і миру.