На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

В даний час в Чернівецькій області триває активна робота по роз’ясненню серед населення основних положень проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», адже, враховуючи важливість та стратегічне значення, його попередньо винесено на розгляд широких кіл громадськості.

Нині не знайдеться людини, яка б сказала, що Пенсійна реформа непотрібна, - ця реформа просто необхідна.

Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі Чернівецької області максимально зосередило увагу на проведенні громадської експертизи пенсійної реформи й відповідній роз'яснювальній роботі. Значний акцент при цьому робиться на безпосередній взаємодії з громадськістю на місцях.

Так, з метою реалізації заходів, щодо доведення до широких кіл громадськості району положень проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» спеціалістами управління було здійснено 4 виїзні зустрічі в трудових колективах, загальна кількість присутніх на яких склала 260 чоловік, а також проведено 111 інформаційно-роз’яснювальних індивідуальних бесід.

У ході зустрічі йшлося про:

  • порівняння норм щодо пенсійного віку та необхідного для призначення пенсій страхового стажу досі не приведено у відповідність до вимог часу;
  • практичні аспекти нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • порядок  встановлення розміру єдиного соціального внеску;
  • спрощення  процедури взаємодії платників з фондами щодо його сплати, оскільки в Пенсійному фонді вже підготовлена відповідна кадрова та програмно-технічна база;
  • накопичувальну пенсійну систему;

Відповідаючи на запитання аудиторії, яку традиційно представляють жінки, представники Першотравневого управління Пенсійного фонду наголошували, що підвищення пенсійного віку – це ще не пенсійна реформа. Це – один із багатьох кроків, хоча й найбільш болючий і соціально значимий у реформуванні солідарної пенсійної системи.

Поряд з цим відзначено, що передбачене законопроектом зростання пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років відбуватиметься поступово – щорічно на півроку впродовж десяти років – з одночасним встановленням донарахувань до пенсії у розмірі 2,5 відсотків за кожних додатково відпрацьованих півроку.

Також, відповідаючи на запитання присутніх, неодноразово підкреслювалось, що закон не має зворотної сили, отже зміни ніяким чином не торкнуться пенсійного забезпечення громадян, які перебуватимуть на заслуженому відпочинку на момент набуття законом чинності.

Як і передбачає громадське слухання будь-якого законопроекту, всі зауваження й пропозиції, висловлені у ході цих зустрічей, були зафіксовані для подальшої обробки і направлення до Пенсійного фонду України.

Працівники управління  і надалі будуть проводити роз’яснювальну роботу щодо нових вимог законодавства, а всі зауваження та пропозиції зацікавлені громадяни, громадські організації можуть направляти:

на поштову адресу Фонду: вул. Головна, 245, м. Чернівці, 58018, з приміткою „Громадське обговорення”;

надіславши листа на електронну адресу: persh_pfu@ukr.net

зателефонувавши на інформаційну „гарячу лінію” з питань пенсійної реформи   7-19-97    (у робочі дні з 9.00 до 18.00);

Запрошуємо громадськість активно брати участь у дискусії.

На фото: заступник начальника управління-начальник відділу пенсійного забезпечення №1 Лакуста К.В. проводить роз’яснення в ОКУ “Лікарня швидкої медичної допомоги”

 

Погрибенник Ю.Ю. – головний спеціаліст – адміністратор бази даних відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці.