На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

17 липня 2010 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.  Відповідно до зазначеного Закону фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

Що ж являє собою «мінімальний розмір страхового внеску»?

На сьогоднішній день ця сума становить 33,2% від мінімальної зарплати. Тобто, якщо в листопаді 2010 р. мінімальна зарплата становить  907 грн., то 33,2% від цієї суми становлять 301,12 грн. - це і є розмір мінімального страхового внеску в листопаді 2010 року. Якщо саме така сума надійшла від приватних підприємців до Пенсійного фонду за певний місяць – цей місяць роботи повністю зараховується їм до страхового стажу.

Звертаємо увагу на те, що розмір мінімальної зарплати збільшується протягом року. Разом з нею збільшується і розмір мінімального страхового внеску.

Наведемо приклад визначення суми доплати. Підприємець сплачує єдиний податок, 42% від нього надходять до Пенсійного фонду. Тобто,  із податку в 200 грн. до Пенсійного фонду відраховується 84 грн. (щомісяця). Це і є страховий внесок підприємця.

А оскільки відповідно до Закону внесок повинен бути не менше мінімального (а мінімальний ми вже обчислили – це 301,12 грн.), то підприємцю потрібно доплатити різницю між 301,12 – 84 = 217,12 грн.

Якщо ж підприємець сплачує фіксований податок, то від нього надходять 10%  до Пенсійного фонду. Доплата вираховується за тією самою формулою.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:

липні - вересні - 294,82 грн.;
жовтні - листопаді - 301,12 грн.;
грудні - 306,10 грн.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.  А саме,  Пенсійний фонд застосовує до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф не залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10% своєчасно не сплачених зазначених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Для підприємців які перебувають на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці  доплати необхідно сплачувати на  рахунок у ВАТ «Державний ощадний банк України»

р/р № 256093013757, МФО 356334, код ЄДРПОУ 21430549.

З метою зменшення фінансового навантаження для даної категорії платників пропонуємо сплачувати  кошти помісячно, а не раз на квартал.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись  за номером: 7-49-26.
Тетяна Джуравець, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці