На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Якість життя населення значною мірою залежить від пенсійного забезпечення людей похилого віку та впевненості у завтрашньому дні осіб, які працюють.

Саме пенсійне забезпечення є основною складовою частиною системи соціального захисту населення. Тому, шукаючи резерви наповнення бюджету спеціалісти управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці уважно аналізують повноту нарахувань та сплати внесків до Фонду, що важливо для застрахованих осіб, адже це пов’язано з реалізацією та формуванням їх пенсійних прав.

Основним завданням управління було, є і залишається мобілізація коштів до бюджету Пенсійного фонду України, оскільки наповнення бюджету безпосередньо впливає на своєчасність та повноту виплати пенсій.

Спеціалісти управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці добре розуміють, що наповнення бюджету Пенсійного фонду – це основне і першочергове завдання.

Найболючішим питанням залишається заборгованість підприємств-боржників.

Умовно підприємств-боржників можна поділити на 3 типи:

Перший тип – “неакуратні платники”. Це ті які просто “забувають” вчасно сплатити свої боргові зобов’язання або свідомо затягують із виплатами. Керівники таких підприємств безвідповідальні як по відношенню до роботи, так і до оточуючих.

До другого типу, за словами психологів, належать підприємства-боржники, яким розрахуватись із своїми зобов’язаннями заважають обставини. В даний час, коли світова фінансова криза не залишила осторонь і Україну, саме таких боржників, в яких бізнес, якщо і не прогорів, то зазнає вагомих втрат,  все більше. Як правило, такі боржники не проти сплатити борг, але поки не мають такої можливості.

І нарешті, третій тип підприємств-боржників – це ті в яких керівники шахраї. Вони не платять ніколи й ні за що, тому що вважають, начебто все одно “нічого не буде”.

Серед найбільших боржників управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці виділяються такі, як:

 1. ВАТ “Шляхово-будівельне управління 60” - борг 369,5 тис. грн. (голова правління Іванюш Р.М.)
 2. АТЗВ “ВТКФ Буковинка” - борг 339,5 тис. грн. (керівник Радиш Г.І.)
 3. КП “Містобуд” - борг 114,9 тис. грн. (керівник Каспрук О.П.)
 4. ЧАШТСОУ – борг 84,1 тис. грн. (керівник Боднарашек А.П.),
 5. ПП “Дельта-Буд” - борг 47,8 тис. грн. (керівник Маловічко П.І.)
 6. ТОВ “Лістех” –борг 34,7 тис. грн. (керівник Ткачук В.І.),
 7. ПФ “Інтервал” - борг 26,5 тис. грн. (керівник Пелепчук В.В.)
 8. ТОВ “Антлантида+” – борг 25,5 тис. грн. (керівник Гончар В.Б.),
 9. ЧФ Межегіональної академії управління персоналом - борг 22,9 тис. грн. (керівник Поляк О.В.)
 10. ПП “ВЛТ завод залізобетонних виробів” - борг 20,4 тис. грн. (керівник Олійнникова Л.В.),
 11. Кредитна спілка “Бісер” - борг 18,2 тис. грн. (керівник Демченко О.В.)
 12. ТОВ “Проект строй” - борг 8,7 тис. грн. (керівник Бурштин А.С.)

Не хотілось б вірити, що серед перерахованих є ті, які відносяться до 3 категорії боржників…

Для зменшення заборгованості підприємств-боржників перед Пенсійним фондом застосовуються різні форми та методи впливу на боржників – від роз’яснень про відповідальність за несвоєчасну сплату внесків до притягнення до кримінальної відповідальності.

Наповнення бюджету управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці буде ефективнішим, якщо його дії ї надалі будуть підтримуватись органами місцевої влади, державною виконавчою службою, профспілками та застрахованими особами. Наповнення бюджету Пенсійного фонду – це не лише робота працівників управління, а й кожного з мешканців території, бо всі ми, незалежно від статків, статі, посади рано чи пізно станемо пенсіонерами і тоді відчуємо, як це важливо – мати соціальні гарантії від держави, а простіше сказати – вчасно отримати зароблену пенсію. 

Юрій Погрибенник, головний спеціаліст відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці