На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Своєчасність та повнота виплати пенсій цілком залежить від стану надходження коштів до Пенсійного фонду України, тому  головним завданням   є робота щодо реалізації резервів наповнення бюджету, передусім, погашення боргів по всіх платежах та виведення зарплати з тіні.

Сьогодні головним із завдань управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі  м. Чернівці є робота над збільшенням доходів та уникненням втрат  в надходженні  коштів внаслідок несплати страхових внесків  підприємствами – боржниками та тіньовими доходами як юридичних, так і фізичних осіб. На жаль, серед підприємств, які знаходяться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі  м. Чернівці є такі, що порушують чинне законодавство, виплачуючи заробітну плату, менше мінімальної.

Дуже багато підприємств мінімізують зарплату. Взагалі мінімальна зарплата – це оплата праці некваліфікованих робітників, а у нас мінімальну заробітну плату офіційно отримують і інженери, і фахівці з комп’ютерних технологій, і навіть керівники підприємств.

Існують і такі роботодавці, які намагаючись отримати великі прибутки, виплачують своїм працівникам зарплату неофіційно -  “ конвертах”, не сплачуючи податків, чим не тільки обкрадають бюджет держави, але й позбавляють своїх найманих працівників гідного соціального захисту та належної пенсії, а останні свідомо на це погоджуються.

Але роботодавець у кінцевому результаті залишається у виграші, адже офіційно виплачуючи робітникам мізерну зарплату, він ухиляється  від сплати податків – економить собі гроші. А робітник, навпаки, багато втрачає. Виходячи з його мізерної офіційної зарплати, йому нараховують мізерну пенсію, мізерну суму допомоги по безробіттю ( у разі втрати роботи).       

Без тісної співпраці державних структур, покликаних покінчити із зарплатами  в “ конвертах ”, реальних успіхів у боротьбі з цим явищем не досягнути. Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці спільно з інспекцією праці, органами МВС, прокуратурою ретельно аналізують діяльність суб’єктів господарювання щодо оформлення найманих працівників, виплати заробітньої плати та її оподаткування, виявляють ті суб’єкти господарювання, які не виплачують зарплату або виплачують у розмірі,  меншому за мінімальний.

У разі виявлення фактів порушення основних трудових прав працівників, зокрема стосовно оплати праці нижче від встановленого державного мінімального розміру та реалізації їхнього права на працю шляхом укладання трудового  договору, вживаються заходи щодо легалізації їх праці, відповідно до чинного законодавства.

Тому легалізація заробітної плати – загальна та основна проблема сьогодення всіх державних органів та суспільства в цілому.

Легалізація  тіньової зарплати важлива не тільки для Пенсійного фонду, а й для самих підприємців та працюючих. Люди, які отримують зарплату в конвертах, - соціально незахищені і для цього потрібно активізувати соціальний діалог на підприємствах, а токож підняти рівень свідомості самих працівників, які дозволяють власнику підприємства заробляти гроші на власні потреби. Адже доки горе-бізнесменам є сенс ризикувати, не оформляючи трудові відносини з найманими працівниками, в останніх просто не залишатиметься іншого виходу, як погоджуватись навіть на кабальні для них умови праці. 

Не позбавляйте себе високого і постійного заробітку не лише для забезпечення сьогоднішнього добробуту, а й  достойної пенсії в старості.

Катерина Бужора
головний спеціаліст відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в   Першотравневому районі м.Чернівці