На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Що таке ОСББ?

ОСББ – це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Створення ОСББ мешканцями будинку – це один із проявів громадянського суспільства. Створення таких об’єднань регулюється Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків».

Для створення та стимулювання ОСББ державою передбачено певні пільги. Будинки, в яких створюються ОСББ включаються в державні програми про виконання робіт за дольовою участю мешканців будинків, а саме: капітальний ремонт покрівель, утеплення фасадів, реконструкція мереж.

В зв’язку з поступовою реорганізацією КЖРЕП функції по наданню послуг з утримання будинку та прибудинкової території передаються ОСББ.

Таким чином, власники будинків, де створені ОСББ, відмовившись від послуг КЖРЕП, мають змогу самостійно визначити житлово-комунальні послуги, які вони рахують доцільними. В разі створення ОСББ будинок знімається з балансу КЖРЕП і мешканці, приймаючи будинок (згідно акту передачі) стають господарями свого будинку.

Що потрібно для створення ОСББ?

Перш за все, потрібно зібрати ініціативну групу будинку, і спільно з власником будинку здійснюється скликання установчих зборів.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку, або ініціативною групою в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку, або рекомендованим листом за 14 днів до дати проведення зборів.

Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів.

В разі позитивного рішення мешканців, щодо створення ОСББ, ініціативна група, для вирішення організаційних питань, звертається в департамент житлово-комунального господарства (вул.Вірменська, 17 А, каб. № 12, тел.52-41-44, Чопюк Петро Петрович), або управління житлового господарства (вул.Руська, 183, каб. № 104, тел.55-62-45 Попадюк Микола Дмитрович), де їм надається методична допомога та пакет документів щодо створення ОСББ.