На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку
„ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ”
 

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України № 911-VIII від 24.12.2015 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

Згідно з цим Законом, тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів”, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Пенсії призначені відповідно до законів України „Про державну службу”, „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” ветеранам військової служби виплачуються в повному обсязі, за наявності у них посвідчення „Ветеран військової служби”. При цьому ветеранам військової служби, які отримують пенсію, призначену відповідно до статті 37 Закону України „Про державну службу” та продовжують працювати на інших посадах/роботах, пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зважаючи на зазначене, у випадку влаштування осіб на посади передбачені вищезазначеними законами пенсія у тимчасовий період не виплачуватиметься. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється з дня, наступного після звільнення, у розмірі, який був встановлений особі до застосування обмеження виплати пенсії.

У зв’язку із зверненнями пенсіонерів з приводу обмеження виплати пенсії особам, які працюють на посадах та умовах, передбаченими законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів” необхідно активізувати роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації, розміщення відповідних роз’ясненнь на веб – сайті та при проведенні зустрічей в трудових колективах.

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях