На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Громадські роботи - можливість переосмислення свого життя

Громадські роботи є одним із видів адміністративного стягнення, виконання яких покладається на кримінально-виконавчу інспекцію. Стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно-корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування.

Суди, останнім часом, все частіше застосовують адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт за випадки дрібного хуліганства, вчинення насильства у сім'ї, поява в стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях. Така практика є цілком зрозуміла та виправдана, адже застосування штрафу чи адміністративного арешту покладала на сім'ю відповідальність за сплату відповідних коштів, підтримання з порушником соціально-корисних зв’язків, надсилання посилок чи бандеролей.

На території обслуговування Першотравневого районного підрозділу Чернівецького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області міською радою визначені переліки об’єктів та види робіт на яких порушники виконуватимуть суспільно корисну працю у вільний від основної роботи та навчання час.

З початку 2015 року по обліках Першотравневого районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції пройшло 29 порушників, яким судом призначено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. Такі рішення були прийняті щодо осіб, які вчиняли хуліганські дії, вчиняли насильство в сім’ї чи з’являлися в громадському місці в нетверезому стані.

Працівники кримінально-виконавчої інспекції ознайомлюють порушника з порядком відбування громадських робіт та видають порушнику направлення на об’єкти, де ці роботи будуть проходити.

На жаль не всі порушники добросовісно відносяться до відбування громадських робіт. З початку року декільком порушникам замінено не відбуту частину стягнення на адміністративний арешт. Відносно ще декількох, матеріали про заміну не відбутої частини стягнення у вигляді громадських робіт на адміністративний арешт перебувають на розгляді в Першотравневому районному суді м. Чернівці.

Співробітниками Першотравневого РП Чернівецького МВ КВІ постійно проводяться контрольні перевірки за місцем відбування порушниками громадських робіт, за результатами яких складаються акти перевірки відбування порушником адміністративного стягнення.

Матимемо надію, що порушники, які не позбавлені волі та перебувають у своїй сім'ї, мають значно кращу можливість переосмислити свої дії і водночас внести змінити в своє життя та життя громади на краще.