На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Фахові відповіді на актуальні пенсійні питання

Питання:Особа одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, працює на науковій посаді. Чи буде відноситись дана робота до інших посад?

 

Відповідь: Статтею 37 Закону України “Про державну службу” (в редакції з 1 квітня 2015 року) чітко визначено, під час роботи на яких посадах пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачуватиметься. Зважаючи на те, що час роботи особи на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до статті 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, вказаною нормою не зазначено, під час застосування особливого порядку виплати пенсії роботу на науковій посаді слід розцінювати, як роботу на інших посадах.

 

Питання: Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?

 

Відповідь: Після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості шляхом подання заяви. При цьому особа надає документи, що засвідчують відповідні відомості (у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування, довідку, витяг з наказу, копію цивільно-правового договору).

 

Питання: Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії)?

 

Відповідь: Згідно зі статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,  тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, під час роботи особи, пенсія призначена відповідно до цього Закону (крім осіб, які мають право на виплату пенсії в повному обсязі), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зважаючи на викладене, з 1 квітня 2015 року особа, яка працює за договором цивільно-правового характеру, отримуватиме пенсію в розмірі 85 відсотків від призначеного розміру, але не менше ніж 1423,50 грн.

 

Питання: З урахуванням якого розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, будуть проводиться перерахунки пенсій після звільнення пенсіонера з роботи у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року?

 

Відповідь: Після звільнення пенсіонера з роботи пенсія перераховується відповідно до ч. 3 ст. 42 Закону з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлено на дату звільнення з роботи.

 

Світлана Пилипко, начальник відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях