На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Участь громадськості у соціальній, психологічній та профілактично-виховній роботі із засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі .

         У демократичному суспільстві злочин, як суспільно-небезпечне діяння, являє собою предмет гострої зацікавленості з боку громадськості. З примусовою функцією покарання тісно пов’язана така його функція, як соціальний контроль, що виконується, як співробітниками пенітенціарних закладів, так і відповідною діяльністю державних та громадських організацій для повноцінного відновлення засуджених у соціальному статусі повноправного члена суспільства.

З метою надання соціальної та психологічної допомоги засудженим до альтернативних видів покарань, участі у профілактично-виховній роботі, кримінально-виконавчі інспекції області взаємодіють з благодійними громадськими організаціями, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах неповнолітніх при райдержадміністраціях, районними центрами зайнятості населення, управлінням праці та соціального захисту населення, громадськими організаціями юридичного та спортивного спрямування.

         Левову частку у соціально-виховній та психологічній роботі здійснюють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі -  ЦСССДМ ). В Чернівецькій області з ЦСССДМ заключили угоди про співпрацю всі районні підрозділи кримінально – виконавчої інспекції. Силами фахівців ЦСССДМ та інспекції, з залученням працівників служби у справах неповнолітніх, надається допомога підліткам, які опинились в складних життєвих обставинах, вивчаються житлово-побутові умови, в яких  вони проживають, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із засудженими та їх батьками з питань профілактики негативних явищ, пропаганди здорового способу життя. Фахівцями розповсюджується наглядна агітація профілактичного змісту (листівки, буклети, пам’ятки, тощо). Щоквартально із засудженими неповнолітніми та жінками, які перебувають на обліку, проводяться бесіди та надаються консультації соціальними працівниками та психологами.

         Підтримуються зв’язки з кримінально міліцією у справах дітей , спільно з якою проводяться профілактична робота з попередження правопорушень серед підоблікових, формування в них правової культури  у вигляді «круглих столів», зустрічей, на які також запрошуються представники громадських організацій типу «Спілки юристів», члени обласної  асоціації адвокатів.

         З метою вирішення питань про працевлаштування, навчання та перекваліфікацію раніше набутих спеціальностей засуджених до альтернативних видів покарань, інспекціями області заключено угоди з районними центрами зайнятості населення. Так, наприклад, Чернівецький міський центр зайнятості населення сприяє участі клієнтів кримінально-виконавчої інспекції у масових заходах типу: «Ярмарки вакансій», «Дні кар’єри», «Дні профорієнтації», проводить опитування, анкетування з метою вивчення намірів щодо подальшого навчання або працевлаштування, всебічно інформує про роботу служби зайнятості та про послуги, які надаються громадянам, сприяє виробленню позитивної мотивації в поведінці засуджених щодо їхнього працевлаштування.

         Допомогу у духовному відродженні засуджених, поверненні їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя у суспільстві, вихованні на засадах християнської моралі, здійснюють духовно-релігійні громади краю. Представники даних громад проводять  навчально-роз’яснювальні зібрання на релігійну тематику, прививають інтерес до релігії та церкви з метою настановлення підоблікових на шлях виправлення і добра .

         Розуміння необхідності об’єднання організаційних можливостей, інтелектуальних ресурсів і юридичних повноважень для проведення роботи з профілактики наркоманії та розповсюдженням ВІЛ/СНІДу, допомоги та сприянню людям залежним від наркотиків та ВІЛ-інфікованим,  призвело до укладання угод з : благодійним фондами «Нова сім’я», «Перехрестя-Міленіум»     (Чернівецький міський відділ КВІ).

         З метою підтримки громадських ініціатив щодо соціального захисту молоді, зокрема неповнолітніх осіб, які звільняються з місць позбавлення волі та засудженими до покарань не пов’язаними з позбавленням волі , зокрема, осіб без постійного місця проживання, сиріт та осіб, які потребують допомоги у розв’язанні житлово-побутових проблем місцеві інспекції співпрацюють з такими громадськими організаціями, як : Чернівецька обласна організація «Пріоритет свободи», Чернівецьке міське об’єднання громадян «Народна допомога», Чернівецька обласна організація «Жіночі ініціативи», ГО «КЕФА» тощо.

         Організацію дозвілля підоблікових, методами пропаганди здорового способу життя та повноцінного фізичного розвитку особистості, шляхом залучення до спортивно-масових міроприємств громади, зокрема гри в футбол, популяризації цього виду спорту, здійснює крайова спортивна громадська організація «Чернівецька обласна федерація футболу». За її сприяння організовуються футбольні матчі із залученням осіб, які перебувають на обліку інспекції, здійснюється направлення перспективних підлітків до секцій футболу дитячо-юнацьких шкіл області,

         Отже, як показує досвід, наші підобліковці  — люди, які вчинили злочин, часто необдумано. Деякі з них - під тиском матеріальної скрути, інші, здебільшого підлітки, щоб виділитися між однолітками. Так, вони
відповідають згідно із Законом, але це аж ніяк не
свідчить про те, що ці люди втрачені для суспільства. Наше завдання, залучивши якомога більше громадських ресурсів, допомогти тим, хто відбуває покарання, повернутися до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя у суспільстві.

 

Заступник начальника Чернівецького міського відділу

кримінально – виконавчої інспекції                                               К.І.  Савка