На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів з нагоди Дня охорони праці розробив звернення до місцевих  органів виконавчої влади, керівників і працівників підприємств області, засобів масової інформації.

                                                                   Шановні колеги !

                 Міжнародна організація   праці  (МОП) оголосила  28  квітня  Всесвітнім  днем охорони праці   для  привернення  уваги  світової  громадськості   до  масштабів проблеми, а також  з метою  акцентування  уваги  у   2015   році    до  просування   культури   охорони  праці,  яка сприятиме зниженню смертності на виробництві.

         Ідея проведення  Всесвітнього дня охорони праці бере початок  від Дня пам’яті загиблих працівників, проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, загиблих та постраждалих на роботі. Вперше він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу  Міжнародної організації праці і 28 квітня  визначено як День охорони   праці  відповідно  Указу   Президента  від 18 серпня         2006 року № 685/ 2006. 

За рекомендацією Міжнародної організації  праці у 2015 році  Всесвітній день охорони праці  відзначатиметься    під девізом –  Приєднуйтесь  до  формування   превентивної культури  охорони  праці. Превентивні заходи означають - навчити,охопити, зробити невід’ємними питання охорони праці в нашому житті.

                  Впродовж останніх років рівень виробничого  травматизму  в Україні, а також в області мав стійку тенденцію до зниження.

                  На жаль, кількість нещасних випадків із смертельним наслідком, які сталися у      2014 році, перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік на 40 відсотків.

                  Особливе занепокоєння викликає ситуація в лісовій галузі, автомобільному транспорті, в будівництві та соціально - культурній сфері.

                  Тому проблема збереження здоров’я і життя  працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році,як ніколи, є актуальною.

                  Культура охорони праці - це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків  та  сфер відповідальності,  де принцип профілактики має найвищий пріоритет.

                  В першу чергу, мова йде про ставлення уряду, роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх настрою на роботу без нещасних випадків.

                  Впровадження  рівноваги  між  контролем  за  дотриманням  законодавства, з  одного боку, і превентивні заходи, з іншого, дозволять забезпечити гнучкість контрольних функцій з боку держави та створити кредит довіри до інспектора. Необхідно орієнтувати керівників, що заходи з охорони праці та їх дотримання, культура охорони праці  потрібні, насамперед, їм, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені  здоров’я  та життя. 

Організаційний  комітет звертається до працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості про  необхідність  пам’ятати, що людське життя –   це   найвища соціальна цінність і ніякі обставини не можуть виправдати  смерть людини.

         Зважаючи на важливість питань, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ і організацій всіх форм власності, об’єднань роботодавців, профспілкових  організацій  із закликом підтримати  ініціативу та  зосередити  максимум  зусиль на  виконання вимог  Конституції України  щодо забезпечення  належних, безпечних і  здорових умов праці та виконання  вимог Закону України «Про охорону праці».

                  Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві – це  запорука збереження  здоров’я   працівників.