На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Пенсійні питання у відповідях фахівців Фонду

Як обчислюється розмір пенсії по інвалідності в наслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання та яким документом визначається причина інвалідності?

 

Згідно з нормами чинного законодавства, пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання призначаються незалежно від стажу роботи та в таких розмірах :

Інвалідам І групи-70% заробітної плати;

Інвалідам ІІ групи -60%;

Інвалідам ІІІ групи -40%.

Пенсії по інвалідам внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання обчислюється із середнього заробітку на підприємстві для певної професії.

Причина, група, час настання інвалідності, термін, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико - соціальної  експертизи згідно із законодавством.

Отже, документом, який підтверджує встановлення інвалідності, є довідка медико – соціальної експертної комісії про визнання особи інвалідом. Окрім того, до заяви про призначення пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання додається копія акта про нещасний випадок на виробництві ( форма Н – 1), акта про розслідування нещасного випадку (аварії), що стався( сталася) ( форма Н-5), акта розслідування професійного захворювання ( форма П-4).

 

 

Раїса Царанюк, начальник відділу пенсійного забезпечення з питань контролю за призначенням і перерахуванням пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях