На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Встановлення лічильників газу.

В зв’язку із чисельними зверненнями споживачів природного газу, помешкання яких обладнанні лише газовими плитами, з питання безкоштовного встановлення лічильників газу, вважаємо за необхідне довести до відома наступне.

ПАТ «Чернівцігаз» попередньо передбачив можливість з 2015 року розпочати встановлення лічильників також для категорії споживачів, які використовують природній газ виключно для приготування їжі (газові плити).

Разом з тим, необхідно зазначити, що визначені роботи безпосередньо пов’язані з додатковим фінансуванням потреб підприємства в частині закупівлі додаткової кількості лічильників, а також виділення з бюджету підприємства додаткових коштів для проведення відповідних технічних робіт.

В цей же час, враховуючи різке збільшення неплатежів споживачами за природний газ та виникнення інших негативних чинників в державі в сучасний особливий період, у товариства фактично відсутні кошти, які могли би бути направлені на проведення додаткових робіт із встановлення лічильників зазначеній вище категорій споживачів.

У звязку з наведеним, ПАТ «Чернівцігаз» вимушений поводити забезпечення встановлення лічильників для споживачів, помешкання яких обладнані лише газовими плитами, виключно в порядку та в строки, визначені Законом України Про забезпечення комерційного обліку природного газу (надалі – Закон).

 Так, згідно зі ст.2 Закону визначено, що встановлення лічильників споживачам, помешкання яких обладнані лише газовими плитами, необхідно забезпечити до 1 січня 2018 року.

На даний час фактично завершено встановлення лічильників у населення, що проживає у приміщеннях, в яких природний газ використовується комплексно (опалення, газовий водонагрівач та газова плита, а у 2015 році проводиться встановлення лічильників у населення, що проживає у приміщеннях, в яких природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі (газовий водонагрівач та газова плита), яким необхідно забезпечити встановлення лічильників до 1 січня 2016 року.

Встановлення лічильників у населення, що використовує природний газ виключно для приготування їжі (тільки газові плити), ПАТ «Чернівцігаз» буде намагатись забезпечити до 1 січня 2018 року.

На жаль, соціальний статус споживачів, зокрема, наявність у населення пільг, інвалідності, хвороб тощо, не впливає на визначений Законом порядок та черговість встановлення лічильників газу у споживачів.

В цей же час, згідно з вимогами ч.1 ст.3 Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення може здійснюватись в тому числі за рахунок коштів відповідного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Крім того, згідно з п.22 Правил надання населенню послуг з газопостачання вартість лічильника газу та послуг з його встановлення, у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку, оплачується споживачем.

Тобто, споживач має право в будь-який час встановити лічильник газу за власні кошти у загальному порядку. Також споживач має право звернутись до місцевого органу соціального захисту населення за призначенням субсидії, у разі недостатності сукупного доходу сім’ї для оплати вартості комунальних послуг.