На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Пенсії по довіреності 

Протягом останніх років до пенсійного законодавства вносилися доволі відчутні зміни та доповнення і отримувачі пенсій та допомог нашого району прагнуть знайти вичерпні відповіді по різних питаннях.

 

Одне з таких питань – отримання пенсій через довіреність. Адже є частина людей, яка здебільшого за станом здоров’я не взмозі особисто отримувати пенсію як через відділення поштового з’язку, так і через установу уповноваженого банку. В таких випадках відповідно до частини 2 статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” - пенсія може виплачуватися за довіреністю. Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріусом, а за його відсутності, видається органом місцевого самоврядування.

 

Довіреність складається на різні терміни дії – один, три, п’ять років, з умовою щорічного подання заяви пенсіонера до органу Пенсійного фонду на продовження терміну довіреності. Така необхідність викликана тим, щоб унеможливити незаконне отримання пенсій іншими особами. Пенсія виплачується особі, на яку складено довіреність.

 

Якщо виплата пенсій проводиться відділенням поштового зв’язку, то після першої її виплати довіреність вилучається і зберігається в установі в окремій справі. Тим самим забезпечується контроль за строком дії документа.

 

В разі отримання пенсії по довіреності через установу банку, пенсіонер за письмовою заявою отримує картку для користування, як особисто, так і для довіреної особи. Якщо пенсійні кошти або грошова допомога отримуються по довіреності понад один календарний рік або не знімаються протягом року, уповноважений банк повідомляє про це орган Пенсійного фонду. Управління Пенсійного фонду за місцем проживання пенсіонера вирішує питання подальшої виплати через повторну заяву пенсіонера.

 

За довідковою інформацією звертатись : вул. Головна,205 т. 7-45-31,  скайп, (адреса: еdune_vikno)

 

Світлана Пилипко, начальник відділу з обслуговування та звернень громадян управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях