На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Легальна праця – гарантований соціальний захист

Щодня постає проблема зайнятості населення: як оформити працівника, який рівень заробітної плати треба надавати та який є достатнім, а чи потрібно взагалі йти працювати? Кожна людина усвідомлює, що таке соціально-економічне явище, як «тіньовий ринок праці», призводить до ще більшого скорочення доходів бюджету. А це, в свою чергу, зумовлює зменшення будь-яких виплат, подорожчення товарів і послуг, збільшення податків та погіршення стану економіки країни в цілому.

На сьогодні роботодавці стоять перед дилемою: брати на роботу найманих працівників чи «витягувати» самим впроваджену діяльність. Найбільш болючим є питання сплати податків та внесків, які є іноді непосильними для кишень керівників. Такі фактори спричинюють  недоотримання цілих мільярдів коштів до Державного бюджету.

Одним із шляхів вирішення поставленої проблеми було створення на рівні держави на територіях кожної адміністративно-територіальної одиниці робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з метою здійснення спільних заходів, пов’язаних з легалізацією трудових відносин та виплатою заробітної плати. Зокрема, у Першотравневому районі створена така група, до складу якої увійшли представники управління праці та соціального захисту населення, Чернівецького міського центру зайнятості, Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Державної Фіскальної служби Чернівецької області та представники інших контролюючих структур. Щотижня вказаною групою проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з працівниками суб’єктів господарювання усіх форм власності стосовно їх прав та обов’язків відповідно до вимог чинного законодавства. Мета проведення цієї роботи – консультування та донесення до найманих працівників інформації щодо їх прав на соціальний захист під час прийому на роботу, розміру майбутньої пенсії, рівня середньої заробітної плати та легальної зайнятості; звернення уваги керівників на дотриманні мінімальних гарантій в оплаті праці, неприпустимості незаконних трудових дій (неналежне забезпечення безпечних умов праці, незадекларована заробітна плата тощо) та роз’яснення шляхів усунення недоліків.

           З липня 2013 року по грудень 2014 року вже здійснено 80 виїздів робочої групи, проводяться засідання її представників за участю керівників / уповноважених осіб суб’єктів господарювання різних форм власності, що впроваджують господарську діяльність на території району. Цією роботою було охоплено 639 суб’єктів господарювання. За результатами обстежень встановлено 186 неоформлених осіб, Інформація про виявлених неоформлених осіб перевіряється у відповідних органах та направляється до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Як результат проведеної роботи було працевлаштовано 71 особу, з яких 25 – на нові робочі місця.

            Керівникам рекомендується вчасно оформляти найманих працівників через центр зайнятості згідно вимог чинного законодавства, дотримуватися термінів перебування осіб на стажуванні та наявності необхідних для його проведення документів; пропонується збільшити рівень посадових окладів найманим працівникам, принаймні на 50 – 200 грн.; при режимі неповного робочого дня перевести працівників на повний робочий день; при збільшенні обсягів робіт своєчасно проводити оформлення найманих осіб. Роботодавцям роз’яснюються можливі пільги при оформленні працівників, надається інформація про соціальні ризики у разі нелегальної зайнятості у вигляді буклетів «Легальна праця – соціальні гарантії» та «Реєстрація трудового договору».

            Зверніть увагу! Особи, особливо ті, хто вперше працевлаштовується – рівень заробітної плати суттєво впливає на розмір соціальних гарантій, що надаватимуться безпосередньо Вам! Зарплата «в конверті» не тільки позбавляє самого працівника на конституційний захист та можливість отримання достойної пенсії в майбутньому, але й іншу особу, що тяжко працює за рахунок бюджетних коштів (вчитель, лікар тощо), права мати гідну заробітну плату, студента – високої стипендії як стимулу до гарного навчання, малозабезпеченого – державних гарантій для життя на європейському рівні.