На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

На Буковині міграційна служба розпочала оформлення нових закордонних паспортів

Від початку тижня підрозділи міграційної служби по всій Україні розпочали прийом документів на оформлення закордонного паспорта нового зразка, який в народі охрестили «біометричним». В чому відмінність цього документу від попереднього, наскільки доступна для буковинців нова послуга і в якому режимі працюють зараз підрозділи міграційної служби краю  – розмовляємо з заступником начальника Управління ДМС України в Чернівецькій області Валерієм Миколайовичем Поповим.

 

Тож, яка зараз ситуація з оформленням біометричних паспортів на Буковині?

- Дійсно з 12 січня у міграційній службі почали приймати документи у громадян, які бажають оформити новий паспорт для виїзду за кордон. Поки що подати документи можна тільки в Управлінні за адресою: Шептицького, 25.

Разом із тим, в область вже прибуло обладнання для тих територіальних підрозділів, де буковинці звикли отримувати закордонні паспорти – у Шевченківському райвідділі УДМС в м. Чернівцях, що на Проспекті Незалежності, 70, а також – у Сторожинці, Новоселиці, Заставні та Кельменцях.

У цих підрозділах функціонують вузли ДІС для документування громадян закордонними паспортами. Тож зараз туди можна звертатися для оформлення нового паспорта без чипу. Як тільки в районах запрацює обладнання для зчитування цифрових особистих даних (а це питання лише кількох днів), біометрія стане доступною для всіх краян.

 

Цими днями у підрозділах ДМС по всій Україні спостерігається небачений ажіотаж – люди займають вдосвіта чергу й по півдня очікують прийому, щоби оформити новий паспорт. Як все відбувається у в нашій області?

- Ми не стали винятком – в понеділок до Управління з питань біометричних паспортів звернулося близько 300 людей й тільки 100 з них ми фізично були спроможні прийняти. При тому, що у звичайні дні обслуговуємо до 20-30 осіб. Хоча я особисто причин для такого ажіотажу не бачу. Користуючись нагодою, хотів би запевнити буковинців, що паспортів вистачить всім бажаючим і їх спокійно можна буде отримати і через місяць, й через півроку.

А тим, хто вже у січні матиме новий паспорт, все одно доведеться при виїзді за кордон оформляти візу. Чи зміниться ситуація, побачимо не раніше травня, коли у Ризі вирішуватиметься питання спрощення безвізового режиму для українців.

 

Наскільки я зрозумів, для українців передбачена можливість вибору – оформляти паспорт з чипом або без?

- Абсолютно вірно. Минулого року лише до нашого Управління  надійшло понад 200 звернень від представників релігійних громад, стурбованих необхідністю надавати державі свої особисті біометричні дані. Такі звернення надходили також до підрозділів міграційної служби по всій країні. Тож, очевидно, побажання цих громадян було враховано й тепер можливість отримання паспорта без біометричних даних передбачена законодавчо.

 

А що,  власне, входить до цих біометричних даних?

- Бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон нового зразка виготовляється у формі книжечки та складається з 32 паперових сторінок з додатковими ступенями захисту. В обкладинку нового закордонного паспорта вмонтовано електронний чип,  на який вноситься інформація в електронному вигляді про власника документа та біометричні дані - оцифрований підпис та фото, а також відбитки пальців рук (два рівноцінних пальці рук). Документ, як і раніше, видається на 10 років.

Хотів би зауважити, що внесення такої інформації збільшило час прийому громадян: якщо раніше на обслуговування одного відвідувача витрачалося до 15 хвилин, то зараз – близько 30. Наш працівник вносить до бази анкетні дані заявника, фотографує його й допомагає залишити на спеціальному сканері відбитки пальців та підпис.

Тож це ще один вагомий аргумент не поспішати до міграційної служби вже зараз і не гаяти час в чергах. За тиждень, а ще краще – за місяць ситуація вирівняється і громадянам можна буде оформити новий документ у більш комфортних, перш за все для себе, умовах.

 

Які документи повинна подати людина, щоби оформити новий паспорт?

- Паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і, якщо є в наявності, попередньо оформлений закордонний паспорт. Такі паспорти зберігатимуть чинність протягом визначеного законом терміну – впродовж 10 років від дня видачі.

Тож, якщо власник захоче залишити його собі, законодавством така можливість передбачена. Сплативши державне мито, людина може мати одночасно два закордонних паспорта. Це дуже актуально для тих громадян, які часто перетинають державний кордон і в чиїх паспортних документах зберігаються актуальні візи.

 

За скільки днів тепер оформляється новий паспорт?

- Раніше паспорти виготовлялися продовж 30 днів у звичайному режимі та за 10 днів терміново. Тепер новий паспорт можна буде отримати за 20 днів та 7 днів.

 

Наскільки відомо, тепер біометричний паспорт оформляється також і на дітей?

- Тепер діти з народження і до 16 років мають можливість оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який видається терміном на 4 роки. Сканування відбитків пальців рук здійснюватиметься з 12-річного віку та виключно за згодою батьків (законних представників).

 

Разом із тим, до 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України продовжуватиме  оформлення проїзних документів. Слід однак пам’ятати, що цей документ не визнається в окремих країнах Європи – зокрема у Чехії, Португалії,  Іспанії.  

 

І останнє запитання: які переваги принесе впровадження біометричних паспортів пересічним громадянам?

- По-перше,  такий документ надійно захищений від підробок, а отже Вашим паспортом за будь-яких обставин не скористається хтось інший. Особливо якщо до нього внесені персональні біометричні дані. Також новий паспорт дозволить уникати черг на пунктах перетину державного кордону, які облаштовані відповідними терміналами. Ну і зрештою, ми всі віримо, що ті рішення, які приймають зараз президент та уряд з інтеграції України до ЄС, принесуть таки очікуваний результат й наші громадяни зможуть подорожувати Європою та світом без зайвих перешкод. А ми, працівники міграційної служби, готові зробити все від нас залежне, щоби цієї мети таки було досягнут

Прес-служба  Управління ДМС
України в Чернівецькій області