На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про індексацію пенсій 

Згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» пенсії індексуються в межах прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, котрий з 1 грудня 2013 року становить 949 грн.

 Не індексуються мінімальні пенсії, встановлені на рівні прожиткового мінімуму. Приміром, пенсіонерові було нараховано відповідно до стажу і заробітку пенсію - 540 грн. Оскільки мінімальна пенсія нині становить 949 грн., то пенсіонер одержує 949 грн., тобто 409 грн. йому вже доплачує держава. Отже, його пенсія індексації не підлягає. Оскільки згідно з Порядком проведення індексації така пенсія не є об'єктом індексації.

 Пенсії за вересень-жовтень 2014 року окремій категорії громадян були проіндексовано додатково та відповідно суми доплат виплачені у листопаді разом основним розміром місячної пенсії. Щодо того, яку доплату отримали пенсіонери, то єдиної чіткої суми немає, і в кожного непрацюючого пенсіонера сума індексації може бути різною.

 Звертаємо увагу пенсіонерів на те, що у грудні виплата пенсії та індексації здійснюватиметься в межах нарахованої місячної виплати, тому розмір нарахованої пенсії буде менший у порівнянні з листопадом на суму доплати по індексації пенсії за вересень-жовтень. Індексація пенсійних виплат проводиться автоматично.

 

Оксана Штифанович, заступник начальника відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях