На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Нажаль, сьогодні багато хто з громадян не зовсім усвідомлюють зміст пенсійної реформи, яка відбулася в Україні: пенсія - це не допомога і не подарунок від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного.

Зазвичай, пересічний працівник протягом періоду своєї трудової діяльності не завжди задумується про заощадження на старість, як наслідок, все частішими є звернення до органів Пенсійного фонду України осіб, яким для отримання пенсій не вистачає страхового стажу, оскільки право на пенсію за віком виникає при наявності не менше, ніж 15 років страхового стажу.

Зважаючи на зазначене, держава забезпечує реалізацію конституційного права на соціальний захист, у тому числі на пенсійне забезпечення шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, яка дає можливість громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою.

Такою можливістю мають право скористатися, зокрема, члени фермерських та особистих селянських господарств, для яких це гарна нагода здобути страховий стаж. Залучення їх до системи загальнообов’язкового соціального страхування не лише дозволить здобути страховий стаж, і тим самим збільшити майбутній розмір пенсії, а і сприятиме наповненню бюджету Пенсійного фонду України коштами, які будуть спрямовані на виплату та підвищення пенсій.

Крім цього, добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування можуть взяти особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Особи, які бажають взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, для укладання договору про добровільну участь повинні звернутися із заявою до органу Державної фіскальної служби.

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволить громадянам здобути страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсій.

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях