На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

До уваги мешканців
Першотравневого району щодо заборони спалювання листя та сміття. 

Восени спостерігаються випадки спалювання листя та сухої рослинності на території району. Зазвичай більшість випадків спалювання спостерігається на присадибних ділянках в приватному секторі забудови. Шкода від спалювання листя і сухої трави дуже велика. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Враховуючи вищенаведене, відділом з питань благоустрою, санітарії та екології  Першотравневого району активізовано роботу з недопущення спалювання листя та сміття мешканцями приватного сектору забудови. Працівниками відділу з питань благоустрою, санітарії та екології проводяться рейдові перевірки в ході яких з мешканцями проводиться роз’яснювальна робота щодо недопущення спалювання сухої рослинності. Також встановлюються інформаційні таблички про заборону подібних дій. На осіб, які не реагують складаються адміністративні протоколи за ст. 152 КУпАП. Штрафні санкції, передбачені даною статтею складають від 340 до1700 грн. Крім того, за забруднення атмосферного повітря також передбачена відповідальність за ст. 771 КУпАП. Санкції по даній статті складають від 10 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.