На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

14.08.2014 відбулося чергове засідання районної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення.

У засіданні взяли  участь представники районної у місті Чернівці ради, управління праці та соціального захисту населення, відділення Виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у м. Чернівці, Управління  ДСНС України в Чернівецькій області та спеціалісти  закладів освіти і підприємств, розташованих на території району.

Про ситуацію в державі в цілому та, зокрема, стану готовності навчальних закладів до можливості виникнення небезпечних випадків для учнів та учбового персоналу, доповів заступник голови комісії, начальник відділу  з питань НС та ЦЗН Першотравневого району Затурський В.В., який наголосив, що необхідно зосередити увагу на сторонніх предметах та вибухонебезпечних речовинах, що можуть бути занесені до навчального закладу.

Про протипожежний стан навчальних закладів району та їх готовність до експлуатації в новому 2014-2015 навчальному році доповів головний інспектор ДСНС України в Чернівецькій області Власенко О.С., який повідомив, що за період з початку року у Першотравневому районі зареєстровано 46 пожеж, основними причинами нещасних випадків стали порушення вимог безпеки під час експлуатації побутових електрогазових приладів, не проведено заміри опору ізоляції електромережі, необережне поводження з вогнем у стані алкогольного сп’яніння,  дитячі пустощі тощо.

У ході перевірок закладів освіти встановлено, що виконуються ті заходи, що не потребують значних фінансових витрат. Зокрема, було рекомендовано: обладнання об’єктів автоматичною пожежною сигналізацією та системами оповіщення учнів про пожежу, оброблення дерев’яних конструкцій горищ вогнезахисним розчином, влаштування по периметру покрівель огорожі. Однак, не зважаючи на неодноразове інформування керівників управлінь освіти, кошти на виконання капітальних заходів не виділяються.

Рішенням комісії рекомендовано:

  • - керівникам закладів освіти забезпечити протипожежний стан об’єктів з урахуванням заходів, запропонованих Приписами органів державного пожежного нагляду;
  • - відділу з питань НС та ЦЗН Першотравневого району організувати та провести в навчальних закладах району профілактично-роз’яснювальну роботу щодо безпечних та вмілих дій учнів при зустрічі з незнайомими особами та виявленні невідомих або вибухонебезпечних предметів.

Про стан гігієни виробничого середовища на підприємствах Першотравневого району доповів страховий експерт відділення Виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у м.Чернівці Семенюк Т.А., який доповів, що станом на 14.08.2014 нещасні випадки зареєстровані на 4 підприємствах району. Основні причини: порушення потерпілими дотримання вимог з охорони праці. Також у районі проведено 32 перевірки страхувальників, за наслідками яких було надано 32 відповідних подання щодо усунення виявлених порушень. Під час перевірок проводилася інформаційно-роз’яснювальна та методична робота щодо попередження нещасних випадків, підвищення стану охорони праці та безпеки виробництва, контроль комплексних заходів.

Рішенням комісії рекомендовано: керівникам підприємств вжити додаткові заходи щодо забезпечення дотримання вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;

При подані колективного договору на повідомну реєстрацію додавати до нього «Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, запобігання випадкам виробничого травматизму, захворювань і аварій».