На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Пенсійні питання у відповідях фахівців Пенсійного фонду

 

"Хочу дізнатися чи можу я передати право на отримання пенсії по довіреності своїй дочці?"

Так, чинним законодавством передбачено, що пенсія може виплачуватися за довіреністю. Виплата здійснюється протягом усього періоду дії довіреності.

Необхідно мати на увазі, що через кожний рік дії такої довіреності, пенсіонером особисто подається до управління Пенсійного фонду заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше 1 року. При цьому у відомості на виплату пенсій Пенсійний фонд після одного року дії довіреності робить відмітку навпроти прізвища одержувача пенсії про поновлення такої виплати.

 

«Працюю лікарем. Чи правда, що при досягненні пенсійного віку матиму право на допомогу в розмірі 10 пенсій?

Дійсно, при виході на пенсію за віком медичним працівникам та педагогам встановлено одноразову грошову допомогу у розмірі 10 призначених пенсій за наступних умов:

  • особи на день досягнення пенсійного віку працюють в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
  • мають страховий стаж для чоловіків 35, для жінок - 30 років на таких посадах;
  • до досягнення пенсійного віку не отримували будь-яку пенсію.

 

"У мене пільговий стаж за Списком № 2 з 1986 по 1996 рр., але при призначенні мені пенсії  зараховано не весь період, мотивуючи тим, що підприємство не провело атестацію робочого місця. Чому так?"

Згідно зі ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників і за результатами атестації робочих місць.

До 21 серпня 1992 року атестація робочих місць не була обов'язковою, тому роботу в цей період на посадах і професіях за Списками 1 і 2 зараховують у пільговий стаж без атестації. Після 21 серпня 1992 року таку атестацію слід проводити на підприємстві кожні п'ять років. Якщо ж атестацію робочих місць не проводили взагалі, то до пільгового стажу зараховують тільки період роботи до 21 серпня 1992 року.

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника управління

Пенсійного фонду України в м. Чернівцях